Картина ділового дня: заборона продажу алкоголю, умови транзиту газу і збільшення кількості мільйонерів

24 квітня 2018, 20:25

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 24 квітня.

Головне

Нацбанк України спрогнозував зниження інфляції до 5% до 2021 року, повідомив заступник глави регулятора Дмитро Сологуб. Цьому должнга сприяти жорстка монетарна політика Нацбанку. Тако, за словами Сологуба, в цьому році українська економіка зросте до 3,4% за рахунок фіскальної політики та сприятливого зовнішнього середовища.

Відео дня

Президент підписав закон, який наділяє місцеву владу правом забороняти продаж алкоголю, повідомляється на сайті Верховної Ради. Тепер сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть забороняти продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, столових вин суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в певний час доби. Закон передбачає відповідальність за недотримання рішень місцевої влади. Документ набуде чинності на наступний день після публікації.

Обшуки в Мотор Січі пов'язані з підготовкою до диверсії, повідомили в прес-службі Служби безпеки України. У відомстві вважають, що представники іноземної компанії, які володіють 56% акцій, розвивають сучасний завод з виробництва авіадвигунів. Цьому підприємству вони планують передати технології. У свою чергу, президент компанії Мотор Січ В'ячеслав Богуслаєв розцінює обшуки як "частина плану щодо рейдерського захоплення" підприємства і спростував підозри СБУ.

Компанії та ринки

Розрив газових договорів з Україною не означає, що транзит по її території буде зупинений, заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв. Він також додав, що українська сторона повинна внести ясність з приводу умов транзиту після 2019 року, коли закінчується термін дії контракту. Крім того, Медведєв нагадав, що Україна ще не виконала вимоги Європейського Енергоспівтовариства з розділення газотранспортної системи України, в зв'язку з чим у Газпрому поки немає розуміння, на яких принципах буде організований транзит і яким буде тариф.

Укртатнафта вперше з 2011 року розкрила власників 37% акцій, свідчить інформація про власників великих пакетів акцій в системі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Так, на кінець 2017 року власниками 36,7% акцій були 6 компаній: Kornelius Holdings Ltd (6,28%), Besato Consulting Ltd (5,23%), Dagosel Investment Ltd (5,21%), Apsolins Ltd (6, 76%), Ralix Services Ltd (7,67%), Lextermal Ventures Ltd (5,58%). Всі вони створені в 2010 році в юрисдикції республіки Кіпр. До цього було відомо лише про те, що пакетом в 43,05% володіє Нафтогаз України. Власники інших 20,2% акцій компанії як і раніше не розкриваються.

Метінвест докупив акції двох заводів на окупованому Донбасі, свідчать дані системи розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. Холдинг, що належить Ринату Ахметову і Вадиму Новінському, збільшив свою частку в Харцизькому трубному заводі з 93,4% до 98,5%, а також в Єнакіївському металургійному заводі з 56,1% до 60,7%. При цьому інформація про зміну розміру частки акціонера в загальній кількості голосуючих акцій товариства відсутня.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Антимонопольний комітет відмовив Метінвесту в покупці Дніпровського коксохімічного заводу, повідомив генеральний директор групи Юрій Риженков. Холдинг має намір повторно звернутися до комітету з цього питання з новою аргументацією, яка задовольнить антимонопольне відомство, додав він.

Російський ВТБ знайшов спосіб обійти українські санкції, говориться в матеріалах російського держбанку. Статутний капітал української "дочки" буде збільшений на 2,6 млрд грн (близько $99 млн) за рахунок грошей, які були видані кілька років тому в якості міжбанківських кредитів. Таким чином, стверджують у ВТБ, нові кошти не надаються, як це заборонено санкціями України. Після докапіталізації статутний капітал ВТБ Банку складе 39,3 млрд грн і перевищить необхідне нормативне значення. Раніше Нацбанк України повідомляв, що банк порушує відразу чотири нормативу регулятора.

Цифра дня

10 млрд грн
Офіційно задекларували мільйонери в Києві, що майже на 60% більше в порівнянні з минулим роком.

Цитата дня

Заступник голова правління Газпрому Олександр Медведєв про транзит газу через Україну:
"Поточний контракт ні за яких умов, навіть при зміні сонця і місяця, продовжуватися не буде... але це не означає, що транзиту не буде".

Показати ще новини
Радіо NV
X