Картина ділового дня: валютна революція, контроль над митниками та виправдання компанії Косюка

21 червня 2018, 21:05

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 21 червня.

головне

Рада прийняла нове валютне законодавство. За відповідний законопроект Про валюту і валютні цінності проголосували 228 народних депутатів. Спірним питанням стала правка №261 - про деякі повноваження Нацбанку. Голосувати за неї депутати спочатку не хотіли. Тільки після її виключення закон був прийнятий. Крім того, закон прийнятий з техніко-юридичними правками. Документ передбачає скасування діючих сьогодні застарілих норм валютного регулювання, а також порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті.

Відео дня

Верховна Рада підтримала створення Антикорупційного суду. За відповідний законопроект проголосували 265 народних депутатів. Він формально дозволяє створення і роботу Антикорупційного суду. Його юрисдикція поширюється на всю територію України. У судовій системі він буде займатися розглядом справ у першій та апеляційній інстанції. Судді обиратимуться за конкурсом.

Нацполіція отримала контроль над митниками. Таке рішення прийняв Кабінет міністрів в рамках експерименту для підвищення митних надходжень. Тепер поліцейські мають право цілодобово перебувати в зонах митного контролю, в пунктах пропуску через держкордон і в інших місцях митної території України. Термін експерименту встановлено до кінця поточного року.

Кабмін скасував групу з боротьби з контрабандою на митниці. Своїм рішенням уряд скасував постанову 2016 року про створення так званої "чорної сотні". Два роки тому Кабмін створив міжвідомчий цільовий центр і 20 мобільних груп по 4-5 співробітників для запобігання та виявлення фактів порушень на митниці. Ці групи складалися з представників Державної фіскальної служби, Держприкордонслужби та Національної поліції.

Нацбанк вирішив допомогти банкам захистити інформацію. Для цього регулятор розробив проект змін до законодавства, зауваження та пропозиції за яким будуть прийматися до 22 липня. Так, Нацбанк має намір поліпшити захист електронних банківських документів з допомогою застосування засобів криптографічного захисту інформації.

Компанії та ринки

Миронівський хлібопродукт спростував звинувачення про нечесні поставки курятини в Європу. Як повідомили в прес-службі агрохолдингу, МХП і інші експортери курятини "грають абсолютно за тими правилами, які прописані в Угоді про асоціацію з ЄС". Раніше видання Politico повідомляло, що МХП відправляє на заводи Євросоюзу курятину з кісткою, а потім відрізає її і продає як куряче філе, чим обходить існуючі квоти.

Укроборонпром передав Фонду держмайна 30 підприємств. Таке рішення підтримала наглядова рада держконцерну. Йдеться про підприємства, які не мають активного циклу, не залучені у виробництво військової продукції і виконання стратегічних завдань в оборонній сфері. Структурна реорганізація Укроборонпрому і корпоратизація його підприємств повинна завершитися до 3 липня.

В Україні відкриють завод з виробництва електровиробів, повідомив підприємець Василь Хмельницький в інтерв'ю телеканалу Крокус. Конгломерат бізнесмена UFuture Investment Group восени на території індустріального парку Біла Церква відкриє завод Plank Electrotechnic. За словами Хмельницького, продукцію будуть використовувати не тільки в Україні, а й експортувати в Європу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Wizz Air запустить три нових міжнародних авіарейси, повідомили в авіакомпанії. Угорський лоукостер з 21 червня почне польоти з Києва до Лісабона, Талліну, а з 1 липня - до Берліна. Рейси до Лісабону і Талліну будуть здійснюватися двічі на тиждень, в Берлін - кожен день. Також Wizz Air має намір збільшити тижневу частоту виконання рейсів по семи напрямках, додавши в цілому 24 польоти на тиждень.

Овостар Юніон має намір вийти на ринок Латвії, пише видання Neatkarīgā. Підприємство Gallusman, яке належить українському виробнику яєць і громадянину Латвії Арніс Вейнбергсу, має намір відкрити нове виробництво в Тукумському краї. Для цього воно просить у місцевої влади чотири земельні ділянки площею 94 га. Вартість муніципальних земельних ділянок оцінюється в € 83,8 тис. За їх оренду українським інвесторам доведеться платити по € 629 на рік.

Росія модернізує газопровід в ЄС в обхід України, заявив президент РФ Володимир Путін. В оновлення білоруської ділянки газопроводу Ямал-Європа інвестують до 2020 року близько $2,5 млрд в і понад $1 млрд - в зведення додаткових підземних сховищ газу. Газопровід з'єднує родовища півночі Західного Сибіру з кінцевими споживачами в Західній Європі минаючи Україну.

Роздрібна торгівля в Україні зросла на 6,1% за п'ять місяців 2018 року, свідчать дані Держстату. У травні оборот роздрібної торгівлі в травні-2018 порівняно з квітнем зріс на 2,7% і на 5,2% в порівнянні з травнем минулого року. Товарообіг підприємств роздрібної торгівлі в травні-2018 збільшився на 4,9% в порівнянні з травнем минулого року, склавши 54,3 млрд грн.Оптовий товарообіг підприємств склав 846,4 млрд грн, що на 4,8% більше ніж за 5 місяців минулого року.

ICU створила інвестфонд для покупки проблемних активів, повідомив глава підрозділу з управління локальними активами групи Григорій Овчаренко галузевому порталу FinClub. За його словами, з огляду на велику частку проблемних активів банківської сфери, компанія розглядає цей напрямок як можливість для інвестицій. Статутний капітал адвентура становить 5 млн грн. Він включений до банківської групи Авангард.

У Росії відхилили касаційну скаргу "дочки" Siemens щодо кримських турбін, пише російське видання Коммерсант. Таке рішення прийняв Арбітражний суд Московського округу. Він відмовив у задоволенні позову до структур Ростех щодо поставом турбін для теплоелектростанцій в Криму. Раніше суд також відхилив касаційні скарги компанії Технопромекспорт, яка входить в Ростех, і російської "дочки" Siemens на рішення про відмову в задоволенні їх зустрічних позовів.

Цифра дня

65,9 млрд грн
Недоотримав загальний фонд державного бюджету в першому кварталі 2018 року.

Цитата дня

Генеральний прокурор України Юрій Луценко про контроль Нацполіціі над митницею:
"У минулому році одна служба ходила туди - СБУ. Тепер інше відомство матиме цю монополію - МВС. З моєї точки зору, і те, і інше є неприйнятним. Перевіряти роботу посадових осіб ДФС і правильність митного оформлення повинні колегіально".

Показати ще новини
Радіо NV
X