Картина ділового дня: розпродаж 4G-частот, санкції проти російських банків і скасування обмежень щодо газу

6 березня 2018, 21:25

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 6 березня.

Головне

Зняті обмеження на споживання газу. З 7 березня його будуть подавати в штатному режимі. Обмеження були введені 2 березня, після того, як російський Газпром відмовився поставляти оплачений Нафтогазом газ через програш судового розгляду в Стокгольмському арбітражі. Дефіцит в 15-20 млн кубометрів на добу Україна покриває за рахунок імпорту більш дорогого газу з Європи.

Відео дня

Відбувся тендер з продажу частот для 4G-зв'язку. Велика трійка українських операторів - Київстар, Vodafone та lifecell сумарно витратили 5,4 млрд грн за 6 лотів в діапазоні 1800 МГц. Найбільшим покупцем став Київстар, який витратив на три лоти 2,8 млрд грн, за ним йде Vodafone - 1,8 млрд грн, та lifecell - 795 млн грн.

Мінекономрозвитку розробило законопроект для захисту прав міноритаріїв. У документі, опублікованому на сайті МЕРТ, пропонується знизити поріг концентрації акцій, при якому вступає в силу правило обов'язкового викупу часток міноритаріїв, з 50%+1 акція до 50%.

Порошенко затвердив санкції проти російських держбанків. Президент України підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2018 року про застосування санкцій до Сбєрбанку, Промінвестбанку, ВТБ Банку та БМ Банку.

Компанії та ринки

Третина сільгосппродукції в Україні продається на тіньовому ринку, повідомила профільна асоціація Український клуб аграрного бізнесу. Через це держбюджет за останні чотири роки недоотримав 563 млн грн.

Британський ED&F Man не буде виробляти цукор в Україні. Компанія не буде сіяти буряк в цьому сезоні та призупинить роботи на Засільському цукровому заводі в Миколаївській області, який їх належить. Рішення пояснюється тим, що в короткостроковій перспективі на ринку буде надлишок цукру і його виробництво буде невигідним.

Японська Kobe Steel та австрійська Hares Engineerig ведуть переговори про інвестиції в Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд. Міністерство економічного розвитку і торгівлі повідомило, що зацікавлене передати їм цілісний майновий комплекс комбінату. КГЗКОР знаходиться в Криворізькому залізорудному басейні. Його почали будувати ще у кінці 1980-х, але не завершили через розпад СРСР.

Нафтогаз відкриє представництво в Німеччині. Розташовуватися воно буде в Мюнхені, повідомила держкомпанія. У його сферу буде входити представлення інтересів Нафтогазу не тільки в самій Німеччині, але також в сусідніх Австрії та Швейцарії. Інформація про відкриття європейського представництва з'явилася на тлі новин про рішення Нафтогазу закрити представництво в Москві.

Укргазвидобування запровадить програмне забезпечення для 3D-моделювання родовищ, повідомила прес-служба компанії. Контракт з нафтосервісної компанією Schlumberger оцінюється в 180 млн грн. Укргазвидобування має намір створювати об'ємні моделі геологічної будови родовищ і, можливо, виявити раніше невідкриті продуктивні пласти. А також зробити видобуток більш раціональним та інтенсивним.

Київстар призначив нового фінансового директора. На цю посаду призначили Генріха Даубнере, який обіймав посаду директора з питань фінансового контролю VEON, материнської компанії українського оператора (раніше VimpelCom).

Укртрансгаз підніме тарифи за використання і зберігання газу в підземних сховищах. У проекті рішення, який затвердила Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, йдеться, що виросте плата за закачування, відбір і зберігання газу в цілому на 73,5%. Останній раз тарифи переглядали в 2013-му році.

Аеропорти Жуляни та Львів в 1,5 рази наростили пасажиропотік в лютому 2018 року. Аеропорт Київ (Жуляни) обслужив 130,8 тис. Пасажирів (+ 51% до лютого минулого року). Пасажиропотік аеропорту Львова збільшився на 50% і склав 71 тис.

Цифра дня

5,4 млрд грн
Заплатили українські мобільні оператори за шість лотів на 4G-тендері в діапазоні 1800 МГц.

$12,2 трлн
Склав ВВП Китаю за підсумками 2017 року. Таким чином економіка країни залишається другою за величиною в світі, поступаючись лише США.

Цитата дня

Президент України Петро Порошенко під час продажу частот для зв'язку четвертого покоління:

"За чотири роки ми впровадили дві технології - 3G і 4G. Різниця тоді і тепер - це як з дрезини пересісти на сучасний швидкісний експрес".

Показати ще новини
Радіо НВ
X