Картина ділового дня: прогноз інфляції від НБУ, падіння автовиробництва і Zara Home в Україні

11 травня 2018, 21:25

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 11 травня.

Головне

Державна фіскальна служба анонсувала створення департаменту відповідального за податкову реформу, повідомили у відомстві. Також новий структурний підрозділ буде відповідати за контакти з митними та податковими адміністраціями інших країн. Такий крок відповідає Стратегічним напрямам діяльності служби до 2020 року.

Відео дня

У НБУ заявили, що євроінтеграція української торгівлі гальмує розширення експортних ринків. Як ідеться в огляді регулятора, освоєння нових ринків українськими експортерами стримується тривалим і капіталомістким процесом приведення української продукції у відповідність з європейськими стандартами. Відзначимо, що за підсумками 2017 року експорт товарів в європейські країни збільшився на 31% - до $14,4 млрд, а його обсяги перевищили рівень докризового 2013 року. Частка Європи в експорті досягла 36% і була найбільшою з 2004 року.

Фонд держмайна програв другий суд по акціях Укртелекому, якими володіє компанія ЕСУ. Кінцевим бенефіціаром останньої є олігарх Рінат Ахметов, свідчить рішення суду в Єдиному державному реєстрі. Суд аргументував своє рішення відсутністю в законодавстві певної норми. Додамо, що арешт був накладений 2 червня 2017 року в рамках іншого судового спору - за позовом державного Укрексімбанку в ЕСУ про стягнення 2,8 млрд грн боргу за непогашеними облігаціями.

Інфляція в Україні перевищила прогноз Нацбанку, повідомили в прес-службі регулятора. Відзначається, що як і в попередні місяці, на високих показниках інфляції позначилося подальше зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також швидке відновлення споживчого попиту. Також на ціни вплинуло зміцнення курсу гривні. Додатковим фактором виступило повільне зростання цін на сировину, перш за все завдяки розширенню імпортної пропозиції. За оцінками НБУ, відхилення фактичної інфляції в квітні прогнозу є незначним і може бути усунуте в наступні місяці.

Новини компаній та ринків

В Україні помітно знизилось виробництво автомобілів, повідомили в асоціації Укравтопром. Так, у квітні було виготовлено 675 автотранспортних засобів, що на 13% менше в порівнянні з березнем 2018 року. Обсяг випуску автомобілів Skoda впав на 10%. А виробництво автобусів за місяць знизилося на 13% - до 54 одиниць. Крім того, за місяць, було виготовлено шість комерційних автомобілів, що на 79% менше, ніж в березні.

Компанія Астарта скоротила чистий прибуток в 7,1 рази. Як повідомляєнайбільший в Україні виробник цукру, виручка знизилася на 28,7% - до 3 млрд грн, валовий прибуток - в 2,4 рази, до 623 млн грн, а операційний - в 7,1 рази, до 141,4 млн грн. При цьому, в євро чистий прибуток впав в 8,3 рази - до €3,7 млн при зниженні виручки на 38,8% - до €90,6 млн, а EBITDA - в 3,3 рази, до €13,5 млн. Компанія пояснює таке різке погіршення показників ринкової циклічністю, макроекономічними факторами, а також високою базою порівняння.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Російський олігарх Дерипаска, який потрапив під санкції США, повернув орендовані літаки. Бізнесмен передчасно розірвав контракти про лізинг трьох літаків вартістю по $29,9 млн з швейцарською компанією Credit Suisse і австрійської Raiffeisen, повідомила американська Freestream, яка тепер займається продажем цих повітряних суден. Додамо, що в квітні Дерипаска і підконтрольні йому компанії потрапили під санкції США.

Apple і Goldman Sachs випустить власну кредитну карту під брендом Apple Pay, повідомили джерела The Wall Street Journal. Таким чином, спільна карта Apple-Goldman може допомогти компаніям боротися зі слабкостями їх основних бізнесів. Партнерство Apple і великого світового інвестбанку Goldman крім спільної карти буде включати і інші послуги, зокрема, надання в магазинах кредитів на покупку iPhones. Відзначимо, що компанії поки не погодили остаточні умови угоди про випуск кредитних карт.

В Україні відкрився перший магазин Zara Home, повідомили в прес-службі торгово-розважального центру Gulliver. В асортименті магазину представлені 4 колекції для дорослих - Готель, Флорист, Колорист і етніки та колекція для дітей до 8 років. У цілому в першому Zara Home розміщується близько 25 тис. одиниць товару. Раніше бренд Zara в Україні був представлений лише магазинами жіночого, чоловічого та дитячого одягу та аксесуарів.

Nike подала в суд на Puma через крадіжку технології виготовлення кросівок, пише Forbes. Американський виробник спортивних товарів стверджує, що німецька компанія використовувала запатентовані технології без дозволу, порушуючи принципи вільної інновації. У свою чергу Puma заперечує свою причетність до крадіжки технологій. Відзначимо, що мова йде про подібність технологій пошиття тканини Nike Flyknit і Puma IGNITE Proknit, а також технологій з виробництва підошви Nike Air Sole і Puma Jamming. Крім того, Nike пред'явила претензії проти використання технологій IGNITE Speed Netfit і Mostro Bubble Knit.

Цифра дня

11,2 млн тонн

Склав видобуток вугілля за чотири місяці 2018 року, що на 14% менше ніж за січень-квітень минулого року.

Цитата дня

Радник міністра економічного розвитку Іван Ліптуга прокоментував новий бренд України Ukraine NOW:

"Через місяць ніхто вже не згадає про нову прийняту айдентику, крім тих, на чиї плечі ляже завдання подальшого її впровадження в життя. І тільки від цих людей буде залежати, наскільки це життєздатний проект і чи хороший він".

Показати ще новини
Радіо NV
X