Картина ділового дня: прибуткові банки, зростання продажів електромобілів і закриття литовської мережі аптек

8 травня 2018, 21:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 8 травня.

Головне

Українці стали продавати більше валюти. У квітні чистий продаж склав $234,7 млн, що в 2,2 рази більше ніж у березні ($104,9 млн), свідчать дані Нацбанку. Населення в цілому за місяць продало банкам $884,8 млн, а купило $650,1 млн.

Відео дня

В Україні розробили план модернізації газотранспортної системи, повідомили в компанії-операторі Укртрансгаз. Десятирічний план розроблений спільно з Нафтогазом з метою приведення виробничих потужностей у відповідність з європейськими стандартами надійності, безпеки і екологічності при експлуатації компресорних станцій і транспортування газу. Зокрема, планується реконструкція станцій Яготин, Диканька, Ромни та КЦ 4 Більче-Волиця за 7 млрд грн.

Росія різко скоротила транзит газу через Україну, свідчать дані Укртрансгазу. З 1 по 5 травня транзит природного газу через українську газотранспортну систему скоротився до 199,7 млн куб. м/добу в порівнянні з середньодобовими 253,7 млн куб. м в квітні цього року і 252,2 млн куб. м - 1-5 травня рік тому, в 2017 році.

Компанії та ринки

Нацбанк зареєстрував нову платіжну систему банку Глобус, повідомила прес-служба регулятора. Через систему можна здійснювати перекази готівкових та безготівкових коштів від фізичних та юридичних осіб на користь фізосіб.

Українські банки отримали майже 8,7 млрд грн чистого прибутку, йдеться в огляді Нацбанку за підсумками першого кварталу. Це втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Такий результат регулятор пояснює скороченням відрахувань в резерви, що стало результатом поліпшення фінансового стану позичальників і завершення реструктуризацій ряду проблемних кредитів. Попередній квартал банки закінчили зі збитками.

В Україні стали більше купувати електромобілів, повідомили в асоціації Укравтопром. За чотири місяці цього року продажі електромобілів виросли в 1,5 рази - до 1044 одиниць. Частка автомобілів , які були в експлуатації, склала 85%. Найбільшим попитом продовжує користуватися електрокар Nissan Leaf - українці купили 723 машини цієї марки. Автомобіль BMW i3 купили 58 українців, Tesla Model S - 52.

Державна Укренерго наростила прибуток в 54 рази в першому кварталі цього року, говориться в фінзвіті національної енергетичної компанії. Чистий прибуток збільшився до 818,4 млн грн проти 15,3 млн грн у першому кварталі минулого року. Чистий дохід від надання послуг та реалізації продукції скоротився на 15% - до 1,2 млрд грн. Укренерго отримала 610 млн грн валового прибутку, що на 32% більше показника першого кварталу 2017 го.

Мін'юст назвав найбільших зарплатних боржників. Найбільші борги має Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, повідомив міністр юстиції Павло Петренко. Тут борги із зарплати становлять 74 млн грн. Миколаївський Суднобудівний завод імені 61 Комунара заборгував 30,1 млн грн, футбольний клуб Металіст - 28,6 млн грн. В цілому підприємства винні своїм робітникам 133 млн грн.

Мережа аптек Еврофармація йде з українського ринку. Найбільша литовська мережа Euroapotheca вирішила зосередитися на ринках Північної, Центральної та Східної Європи, повідомили в компанії. В Україні компанія володіла чотирма аптеками, в яких працювали 19 співробітників.

Telegram подав скаргу на рішення про блокування в Росії, повідомив Павло Чиков, керівник міжнародної правозахисної організації Агора, чиї юристи представляють месенджер в судах. Представники Telegram просять повністю скасувати рішення Верховного суду Росії, який відмовився задовольнити позов месенджера про визнання незаконним наказу Федеральної служби безпеки, який встановлює процедуру надання відомству ключів для розшифровки повідомлень користувачів.

Adidas передумав продавати одяг з символікою СРСР, повідомили в компанії. Тепер в пошукових запитах по сайту Adidas продукція із зображенням герба Радянського Союзу і написом USSR більше не відображається. Раніше одяг бренду критикували в Міністерстві закордонних справ Литви, а Український інститут національної пам'яті звернувся до компанії Adidas з проханням не допустити поширення в Україні продукції з зображенням радянської символіки.

Цифра дня

57,5 млрд грн
Стільки доходів задекларували українці з початку року станом на 2 травня, що на 6,7 млрд грн більше ніж за аналогічний період минулого року.

Цитата дня

Голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв про необхідність офіційного визнання криптовалют в Україні фінансовим інструментом:
"Точка неповернення" вже в минулому, і криптоіндустрія стає невід'ємною частиною економічних і фінансових відносин ... Вважаю дуже своєчасним розглянути на найближчому засіданні Ради фінансової стабільності питання визнання деяких криптоодиниць як фінансового інструменту".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X