Картина ділового дня: позов Приватбанку, штрафи банків і кредит Нової пошти
Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 2 квітня.
Головне
Приватбанк подав позов на $3 млрд проти PricewaterhouseCoopers. Приватбанк звинувачує кіпрську PricewaterhouseCoopers Limited і українську компанію ПрайсвотерхаусКуперс в порушенні своїх обов'язків при перевірці фінансової звітності банку за 2013-2015 роки. У зв'язку з цим, 30 березня 2018 року Приватбанк подав позов до регіонального суду Нікосії на Кіпрі проти зазначених структур і вимагає компенсації завданих такими діями збитків в сумі $3 млрд. PwC була аудитором Приватбанку з середини 1990-х років.
Нацбанк України має намір удвічі підняти ліміт для проведення обов'язкового фінансового моніторингу операцій. Директор департаменту фінмоніторингу НБУ Ігор Береза повідомив, що зараз розробляється нова редакція закону, у якій буде передбачено збільшення ліміту з нинішніх 150 тис. грн до 300 тис. грн. Регулятор сподівається, що цей закон буде прийнятий найближчим часом. Мета лібералізації - імплементація вимог європейського законодавства. Відзначимо, що до 2014 року обов'язковому фінансовому моніторингу підлягали всі банківські операції понад 80 тис. грн.
Прикордонники розкрили схему незаконного ввезення автомобілів на іноземних номерах. Сіру схему ввезення автомобілів польської та литовської реєстрації організували жителі Волинської області, повідомляє Держприкордонслужба. На даний момент підтверджено незаконне ввезення 131 автомобілів через пункт пропуску Ягодин. Відзначимо, що 30 березня пройшли обшуки у сімох фігурантів кримінальної справи. Під час обшуків правоохоронці вилучили кілька транспортних засобів і ряд доказів.
Новини компаній
Нацбанк оштрафував три банки. За виявлені ознаки ризикової діяльності в сфері фінансового моніторингу регулятор оштрафував київські банки Січ і Український капітал на 1,3 млн грн і 1,2 млн грн відповідно, а також дніпровський банк Конкорд - на 1,5 млн грн. Крім того, даним банкам виписали ряд застережень.
У Новій пошті перестала працювати адресна доставка з післяплатою. Про це розповіли учасники роздрібного ринку, повідомило видання Retailers. За його даними, логістичний оператор уже почав повідомляти партнерів, що розглядає можливість повністю відмовитися від цієї послуги. У самій компанії поки не підтвердили, але і не спростували цю інформацію. Нова пошта при цьому вказала, що найближчим часом користувачі зможуть здійснити платіж онлайн - в мобільному додатку, особистому кабінеті і на сайті. Однак, учасники ринку розповідають, що компанія навіть не почала тестування такої послуги.
Нова пошта візьме в ЄБРР гроші на розвиток. Сума кредиту поки не розголошується. Також інформація про кредит не вказана на веб-сайті ЄБРР. Тим часом, згідно з правилами банку, він може не публікувати інформацію про кредит, сума якого становить менше $20 млн. Подробиці угоди і плани розвитку компанії будуть оголошені 4 квітня 2018 року.
Рітейлер Colin's запустить інтернет-магазин і розширить мережу. Дельта Текс, що розвиває в Україні мережу магазинів молодіжного одягу турецького бренду Colin's, планує відкрити мінімум 10 нових магазинів протягом найближчих двох років, а також запустити інтернет-магазин до кінця травня 2018 року, розповів директор з продажу Colin's Україна Волкан Пекер. Таким чином, мережа налічуватиме 75 магазинів в різних містах. Colin's представлений у 38 країнах. В Україні перший магазин бренду був відкритий у 2000 році. При цьому, Україна є третім для мережі ринком після Туреччини та Росії.

Мережа магазинів Брусничка оцінила в 11% свою частку на ринку роздрібної торгівлі. Компанія Український рітейл, що входить до групи СКМ Ріната Ахметова і розвиває свою мережу, за підсумками 2017 року посiла 7-е місце серед українських торгових мереж за кількістю торговельних точок, йдеться в прес-релізі компанії. За підсумками другого півріччя показник операційного прибутку виріс майже в 5 разів у порівнянні з 2016 роком.
Цифра дня
35 млрд грн
Прибутку має намір перерахувати Національний банк України в державну казну за підсумками 2018 року, що на 15,7 млрд грн менше, ніж передбачено законом про держбюджет-2018 (50,6 млрд грн).
Цитата дня
Міністр інфраструктури Володимир Омелян про будівництво тестового майданчику українського варіанту надшвидкісного потягу Hyperloop:
"У наших планах - це 2019 рік... Нам необхідно отримати офіційне погодження Hyperloop One, власне підприємства Ілона Маска та інших компаній".