Картина ділового дня: повернення боргу МВФ, обмеження в будівництві та виробництво Ан-188 у Туреччині

4 травня 2018, 20:50

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 4 травня.

Головне

Україна повернула МВФ значну частину боргу. 4 травня Нацбанк перерахував на користь фонду $368 млн, повідомила прес-служба регулятора. За три дні до цього, 1 травня, Нацбанк виплатив МВФ ще $80,7 млн.

Відео дня

Золотовалютні резерви Нацбанку збільшилися на $229 млн у квітні, або на 1,3%. Згідно з інформацією регулятора, станом на 1 травня вони становили $18,4 млрд. Основним джерелом поповнення резервів залишилася покупка Нацбанком валюти на міжбанківському ринку.

Обсяг торгівлі промислової продукції збільшився на 16,7% у першому кварталі 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом 2017-го. Згідно з даними Держстату, за перші три місяці в Україні реалізовано промислової продукції (товари, послуги) на 621,4 млрд грн.

Мінрегіонбуд запропонував ввести нові обмеження при будівництві будинків. Міністерство хоче встановити граничні мінімальну і максимальну щільність населення в житловій забудові, обмеживши можливість її підвищення. Зміни прописані в новому проекті державної будівельної норми щодо планування і забудови територій.

Компанії та ринки

Україна і Туреччина починають спільний випуск Ан-188. Сторони переходять до практичної реалізації проекту зі створення військово-транспортного літака, повідомили в Укроборонпромі. Передбачена повна вестернізація (запозичення західноєвропейських або англо-американських технологій) всіх комплектуючих, впровадження сучасних і надійних технічних рішень, а також повна відповідність стандартам НАТО, як в частині обладнання, так і в питанні тактики застосування літака.

Мексиканський медіамагнат зацікавився покупкою Волі. Бізнесмена Карлоса Сліма називають потенційним покупцем українського телеком-провайдера за $112 млн, повідомила liga.net з посиланням на джерела на ринку. Слім є власником мексиканського телекомунікаційного холдингу America Movil. У 2014 році він придбав групу Austria Telekom. Серед її активів низка операторів Європи, в тому числі Velcom в Білорусі.

На Львівщині побудують меблевий комбінат, повідомили в Львівській облдержадміністрації. За словами азербайджанського інвестора Фармана Ісламлі, на нові виробничі приміщення на базі підприємства в Стрию планують виділити $3 млн. До кінця цього року будівництво комбінату повинні закінчити.

УкрСиббанк збільшив прибуток в 2,5 рази, повідомили в прес-службі банку. За підсумками першого кварталу 2018 року Укрсиббанк отримав 612 млн грн чистого прибутку. У цілому, чистий банківський дохід склав 1,4 млрд грн, що на 25% більше, ніж в першому кварталі минулого року.

Росава продовжить роботу незважаючи на ліквідацію приватного акціонерного товариства, повідомили в прес-службі компанії. Акціонери найбільшого в Україні виробника шин на зборах вирішили реструктуризувати підприємство зі збереженням робочих місць. Про те, яка нова юридична особа буде управляти виробничими потужностями Росави, у прес-службі не уточнили.

Банк Порошенко скоротив прибуток в три рази, йдеться в фінзвіті. За перші три місяці 2018 року Міжнародний інвестиційний банк скоротив чистий прибуток до 9,8 млн грн. Чисті комісійні доходи банку склали 25,3 млн грн, чисті процентні доходи - 56 млн грн.

Американці оцінять родовища Нафтогазу в Африці. Український держхолдинг домовився з Ryder Scott Company про проведення незалежної оцінки запасів і резервів вуглеводнів на родовищах в Єгипті. Вартість контракту становить $71 тис. Роботи повинні бути виконані протягом 49 календарних днів. В кінці 2016- го глава Нафтогазу Андрій Коболєв вперше публічно заявив, що компанія готова продати свої активи в Єгипті, оскільки "цей бізнес не приносить компанії особливого прибутку".

Цифра дня

$1,1 млрд

Витратить російський Газпром на труби для будівництва 538 км обхідного газопроводу Північний потік-2.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X