Картина ділового дня: подорожчання газу, прогноз вартості землі від Світового банку і зростання продажів вживаних автомобілів

7 травня 2018, 21:38

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 7 травня.

Головне

Імпортний газ для України рекордно подорожчав. Середня ціна реверсного газу, який українські підприємства імпортували в квітні, підскочила до максимуму з 2015 року і склала $309,9 за тисячу куб. м. або майже 8,1 тис. грн в гривневому еквіваленті.

Відео дня

В Україні стало більше мільйонерів. Фіскальна служба навіть зареєструвала громадянина, який задекларував дохід в сумі понад 1 млрд грн. У цілому за підсумками минулого року кількість мільйонерів в Україні збільшилася на 16% - до 4063 осіб, наймолодшому виповнилося 7 років, а найстаршому - 99 років.

Всесвітній банк порахував вартість землі після скасування мораторію. Ціни на сільськогосподарську землю в Україні виростуть в 3 рази, до $3-3,5 тис. за га в порівнянні з сьогоднішньою ціною в $1-1,5 тис., заявила глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен в інтерв'ю Bloomberg. "Бізнес готовий платити більше за визначеність і уникнути інвестиційних ризиків", - вважає глава СБ.

Компанії та ринки

В Україні різко збільшилися продажі старих автомобілів. У квітні 2018 року зареєстровано 6,5 тис. б/в автомобілів, що на 44% більше, ніж в квітні минулого року. Лідером з продажів стали автомобілі марки Volkswagen - 1004 машини цієї марки. Renault займає друге місце з 888 автомобілів, Skoda - третє з 592 автомобілями.

Нафта дорожчає на побоюваннях щодо Ірану. Вартість липневих ф'ючерсів на нафту Brent виросла до $75,8 за барель. WTI торгується вище $70 за барель вперше з 2014 року. Інвестори все більше впевнені в тому, що президент США Дональд Трамп займе жорстку позицію щодо Ірану.

H&M визначить асортимент в магазинах за допомогою штучного інтелекту. Компанія, яка намагається подолати один з найбільших в своїй історії спадів продажів, відійде від давньої практики наповнення магазинів по всьому світу одними і тими ж товарами, і буде використовувати спеціальний алгоритм для вибору асортименту одягу для окремих магазинів, пише газета The Wall Street Journal.

Нацбанк визначив, як буде працювати єдиний кредитний реєстр. Своєю постановою регулятор встановив порядок внесення, і видалення інформації про боржників з реєстру. Всі запити банків, громадян або юросіб на надання інформації з реєстру будуть зберігатися

Майно морпорту Чорноморськ здадуть в оренду на 49 років. Фонд державного майна оголосив про проведення конкурсу серед претендентів. Вартість оренди, згідно з незалежною оцінкою, складе 192 млн грн. Максимально можливий термін оренди - 49 років.

Starbucks дозволила Nestlе продавати свою каву. Компанії уклали договір, який дає останній право продавати продукцію Starbucks за межами її мережі. За цю можливість Nestlе заплатить $7,2 млрд готівкою. Втім, угода ще має бути затверджена регуляторним законодавством.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X