Картина ділового дня: перешкоди для траншу МВФ, легалізація самобудів і банкрутство заводу Жеваго

18 квітня 2018, 21:44

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 18 квітня.

Головне

Уряд розраховує на більше зростання економіки України в 2019 році, ніж МВФ. Відповідний прогноз міститься у проекті Основних напрямів бюджетної політики, затвердженому Кабміном. Наступного року Мінекономіки і Мінфін очікують збільшення валового внутрішнього продукту на рівні 3,6%, інфляції - 6,5%, курсу гривні - до 30,5 грн/$. Напередодні МВФ погіршив прогноз зростання економіки України на наступний рік до 3,3% з 4% раніше.

Відео дня

Володимир Гройсман пообіцяв не допустити зростання цін на паливо. Прем'єр-міністр заявив, що уряд не буде приймати рішення, які можуть привести до підвищення цін на нафтопродукти. Так він відреагував на прохання компанії Укртатнафта ввести квоти на імпорт бензинів і дизельного палива. Гройсман підкреслив, що виступає за модернізацію українських нафтопереробних заводів і будівництво нових, однак вважає неприйнятними спроби створення штучних монополій.

Глава Мінфіну назвав перешкоди для отримання Україною траншу МВФ. Як заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, виступаючи в Atlantic Council у Вашингтоні, Києву необхідно виконати дві попередні умови: прийняти закон про створення Антикорупційного суду і затвердити механізм автоматичного коригування газових тарифів до ринкового рівня. У той же час міністр відмовився назвати конкретні терміни виділення траншу, хоча днем раніше телеканал Україна з посиланням на інтерв'ю глави Мінфіну повідомив про можливість отримання $2 млрд траншу в травні-червні цього року.

Україна і ЄС підписали договір про €50 млн для Фонду енергоефективності. У прес-службі уряду повідомили, що загальна вартість програми становить €268 млн, з яких внесок Євросоюзу складе €50 млн. Додамо, що раніше в ЄС заявляли про можливість виділення Україні €100 млн на потреби Фонду.

Порошенко підписав закон про легалізацію самобудів. Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради. Об'єкти будівництва, які були побудовані без дозволу до 9 квітня 2015 року, можна узаконити до кінця 2018 року. Таким правом можуть скористатися власники житлових, садових і дачних будинків загальною площею до 300 кв. м, а також побудованих до 12 березня 2011 року будівель і споруд сільськогосподарського призначення. Однак, право на легалізацію не поширюється на багатоповерхові житлові будинки та об'єкти, побудовані з істотними порушеннями законодавства.

Мінфін позичив на внутрішньому ринку майже мільярд. У міністерстві повідомили, що кошти залучені від продажу облігацій термінами обігу 77 і 168 днів із середньозваженою дохідністю 17,36% і 17,13% річних.

Компанії та ринки

Квитковий сервіс Concert.ua викупив одеського конкурента і став найбільшим в країні. Сервіс з продажу і бронювання квитків на різні заходи придбав оператора Kassir24, повідомили в київській компанії. Переговори про покупку велися ще з 2017 року, угода відбулася 13 квітня 2018 року. Згідно з умовами, Concert.ua придбав торгову марку Kassir24, домени, основні засоби, монобрендові каси і контракти з партнерськими касами. У травні відбудеться переклад асортименту подій одеського квиткового оператора на платформу Concert.ua. Очікувана сукупна частка Concert.ua на одеському ринку квитків після завершення операції складе 38%, що, як стверджують в компанії, зробить її найбільшим квиткових оператором України.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Автозавод Костянтина Жеваго оголосив про банкрутство. Господарський суд Полтавської області 10 квітня порушив справу про банкрутство Полтавського автоагрегатного заводу, що входить до групи КрАЗ, за заявою боржника. Причиною банкрутства підприємство вказує свою неплатоспроможність і неможливість поліпшити фінансове становище без залучення позикових коштів. Загальна сума заборгованості - 761,3 млн грн. Завод ПААЗ - одне з великих у СНД спеціалізованих підприємств з виробництва гальмівної апаратури для вантажних автомобілів типу КрАЗ, КамАЗ, МАЗ, БелАЗ. Підприємство входить у фінансово-промислову групу українського бізнесмена Костянтина Жеваго.

Какао-боби подорожчали до максимуму з жовтня 2016 року. Як свідчать дані торгів у Нью-Йорку, ціни злетіли до $2728 за тонну, пише TradingEconomics. Зростання цін з початку 2018 року перевищило 44%. Учасники ринку побоюються, що затяжні зливи можуть пошкодити врожай в Кот-д'Івуарі - найбільшому світовому постачальнику цієї сировини. Аналітики Citigroup і Commerzbank дають "бичачий" прогноз для ринку, пише Financial Times. Експерти Citi відзначають, що баланс на ринку какао, як очікується, перейде від профіциту до дефіциту пропозиції через зниження виробництва бобів у світі і повернення на ринок переробних підприємств.

Структура Світового банку придбає три елеватора агрохолдингу Мрія в рамках реструктуризації. Як повідомили в Антимонопольному комітеті України, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) запросила відповідний дозвіл на розташовані в Тернопільській області активи. Зараз ними володіють Норія Захід, Блек Брайоні Холдінгс і Елагрі-Деренівка. IFC є одним з найбільших кредиторів Мрії. Після операції всі об'єкти будуть передані назад у фінансовий лізинг агрохолдингу на узгоджених умовах.

Укрпошта отримала ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Таке рішення прийняв Національний банк України. Тепер компанія зможе здійснювати обслуговування клієнтів з використанням платіжних карток. Таким чином, доступ до фінансових послуг отримає населення в сільській місцевості та віддалених районах України. Крім того, у регуляторі вважають, що це сприятиме збільшенню рівня безготівкових розрахунків в країні і підвищенню якості на ринку платіжних послуг. Відзначимо, що зараз ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків має 61 небанківська фінансова установа.

Російсько-українське спільне підприємство, яке випускало літаки Ан-140, визнали банкрутом. Таке рішення прийняв Арбітражний суд Самарської області. Відзначимо, що позов про банкрутство Міжнародного авіаційного проекту-140 був поданий у липні 2017 року одним з учасників проекту Ан-140, самарським заводом Авіакор. Причиною була заборгованість у розмірі понад 196 млн рублів. Позов підприємства був задоволений. У жовтні щодо підприємства була введена процедура спостереження.

Amazon запускає міжнародну торгівлю, пише Reuters. Гігант електронної торгівлі вирішив надати жителям інших країн можливість здійснювати покупки в США за допомогою мобільних пристроїв. Покупці зможуть придбати більше 45 млн найменувань товарів. Магазин приймає до оплати 25 валют з усього світу і підтримує п'ять мов інтерфейсу, у тому числі спрощену китайську, іспанську, бразильську португальську та німецьку. Крім того, сайт буде показувати вартість доставки зі США і приблизну суму імпортного мита.

Цифра дня

$2 млрд

Україна отримає від Міжнародного валютного фонду в травні-червні в разі виконання своїх зобов'язань перед фондом.

Цитата дня

Глава компанії Київстар Петро Чернишов про присутність президента України Петра Порошенка на торгах по частотах 4G в інтерв'ю ЕП:

"Це порушення, так як він же не просто зайшов, а зупинив аукціон. Коли він зайшов, йшли торги за другий лот, де переміг Vodafone. І ось він зайшов, ми зробили ставку, Vodafone зробив ставку - торг закінчився, і він пішов виступати на сцену. А за третій лот торг ще не починався, фактично аукціон перервався ".

Показати ще новини
Радіо NV
X