Картина ділового дня: новий газовий стандарт, обшуки в ІТ-компаніях і розкрадання коштів з держбанку

19 березня 2018, 21:21

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 19 березня.

Головне

Укртрансгаз готується до переходу на європейський стандарт вимірювання газу. Так, буде враховуватися не тільки обсяг палива, але і його теплотворність. Тому з метою комерції він буде вимірюватися не в кубометрах, а в кВт-год або ГКал. Укртрансгаз, який є оператором магістральних газопроводів країни, планує впровадити технологічні стандарти і встановити обладнання, необхідні для переходу.

Відео дня

Президент вніс до Ради законопроект про валюту. Документ визначено Петром Порошенко як невідкладний. Він повинен замінити нинішній закон, який написаний на підставі ще радянського принципу: "заборонено все, що не дозволено". Зараз пропонується інший підхід - "дозволено все, що прямо не заборонено". Після прийняття закону контроль за його дотриманням ляже на валютний нагляд. Закон важливий для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Антимонопольний комітет програв протистояння з великими ритейлерами, повідомив його голова Юрій Терентьєв. У 2015 році комітет, ще до приходу нинішнього глави, звинуватив продовольчі мережі Fozzy Group, АТБ, Metro, Ашан, Novus, Велика Кишеня, Billa, Край, Фуршет і Еко-маркет в картельній змові, за що оштрафував їх на загальну суму в 203,6 млн грн. Вони нібито обмінювалися інформацією за допомогою даних з дослідження роздрібного ринку компанії Nielsen і таким чином синхронно підвищували ціни. За даними Держреєстру судових рішень, деякі відповідачі вже пройшли всі інстанції і домоглися остаточного скасування рішення про штраф.

Опубліковано новий закон про товариства з обмеженою відповідальністю. Він набуде чинноості за три місяці, а через рік запрацює повною мірою. Цим документом будуть визначатися правили створення, функціонування та припинення діяльності компаній найпопулярнішою в країні організаційно правової форми - товариств з обмеженою відповідальність, число яких становить близько 500 тис., а також товариств з додатковою відповідальністю.

Новини компаній

У Вінниці збудують завод з виробництва сонячних батарей. За рік підприємство зможе випускати панелі загальною виробничою потужністю 400 МВт. Будівництвом підприємства займеться компанія Несс Естейт, яка планує завершити проект в другій половині 2019 року. За даними видання Наші гроші, цією компанією володіє співвласник Подільського Енергоконсалтингу Іван Векірчак. Ця компанія, у свою чергу, виконувала замовлення по підключенню Бориспільської фабрики Бісквітний комплекс Рошен.

Затримано підозрювану у крадіжці 250 млн з Укргазбанку. Прокуратура Києва висунула звинувачення жінці 38 років, яка нібито брала участь в організації злочинної схеми для заволодіння грошима держбанку з використанням ряду фіктивних підприємств. За допомогою схеми Укргазбанк втратив право вимагати застави за іпотечним договором. У ній брали участь інші особи й нотаріус, який підтверджував незаконні махінації.

"Дочка" російського банку покинула банківський ринок України. Український БМ Банк, який є "дочкою" російського ВТБ, прийняв рішення про припинення банківської діяльності зі збереженням юридичної особи. У вересні 2018 року в НБУ буде направлено клопотання про відкликання банківської ліцензії, відзначили в банку. 15 березня Національний банк України продовжив санкції проти "дочок" держбанків Росії. Санкції застосовані до Ощадбанку, Промінвестбанку, ВТБ банку і БМ банку.

Аеропорт Ужгород можуть віддати в концесію словацької компанії. Влада закарпатської області провели переговори зі словацькою комапнії Vedecko-vyskumna, повідомив голова обласної адміністрації Геннадій Москаль. Була досягнута домовленість, що компанія за свій рахунок проведе незалежну експертизу аеропорту для об'єктивної оцінки його технічного стану. Після цього компанія направить лист з проханням надати аеропорт у концесію. Остаточне рішення буде приймати більшість депутатського корпусу обласної ради.

У Вінниці три IT-компанії обшукали співробітники Служби безпеки України. Обшук проходив у комппаніях Pillar, iPan, Vinconet 16 березня. Як зазначив юрист Роман Корченюк, який представляє інтереси однієї з компаній, обшук проводився на основі судової ухвали з метою вилучення електронних носіїв інформації, які використовуються для функціонування та адміністрування чотирьох сайтів. Як стверджує юрист, обшуки проводилися з порушеннями. При цьому, за даними Вінницького IT-кластеру, жодна з постраждалих компаній поки не виступила з офіційною позицією щодо обшуків і не надала доказів порушень.

Власник Укртелекому остаточно програв Ощадбанку суд на 850 млн грн. Верховний Суд задовольнив касацію державного банку щодо стягнення з київської компанії ЕСУ - акціонера Укртелекому - 850 млн грн. Суд скасував відстрочку на 1 рік виконання рішення і, таким чином, Ощадбанк отримав право на примусове стягнення з ЕСУ заборгованості. Цей розгляд стосується облігації материнської компанії ЕСУ (належить СКМ Ріната Ахметова) на суму в 2 млрд грн, які Укртелеком ще у 2015 році зобов'язався викупити у Ощадбанку й Укрексімбанку.

Укролія готує на експорт перші партії органічного соняшникової олії, повідомив керівник відділу постачання сировини компанії Максим Турко. Полтавська компанія планує експортувати близько 500 т органічної нерафінованої олії в Нідерланди, Литву, Францію, Швейцарію. Крім того, на заводі Укролія Органік найближчим часом запустять лінію для фасування органічних олій, які будуть реалізовуватися в Україні.

Київський завод шампанських вин Столичний збільшив збиток у 25 разів. У 2017 році його чистий збиток у порівнянні з 2016 роком виріс до 63,2 млн грн. З 2007 року понад 75% акцій підприємства належать німецькій Henkell & SohnleinSektkellereien.

Цифра дня

48 млрд грн

Склав дефіцит державного бюджету в минулому році. Це найнижчий показник за останні 4 роки. За даними Міністерства фінансів, він складе 1,6% від ВВП або майже. У цьому році він планується в розмірі не більше 2,4% або 80,6 млрд грн.

Цитата дня

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман про обшуки в Новій пошті:

"У найближчі тижні проведемо засідання з метою перевірки, чи використовувалася тиск".

Показати ще новини
Радіо НВ
X