Картина ділового дня: новий аеропорт під Києвом, польські компанії та завод електромобілів в Україні

26 лютого 2018, 21:01

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 26 лютого.

Головне

Україна вступила до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA). Організація об'єднує 147 держав, ще 29 готуються стати її членами. Членство в IRENA відкриває можливості для виходу на міжнародні ринки відновлюваної електроенергії.

Відео дня

Під Києвом побудують новий міжнародний аеропорт. Міністерство інфраструктури України повідомило, що до 2020-го року планують побудувати аеропорт Біла Церква, розташований приблизно за 80 км від столиці. Він буде використовуватися для пасажирських і вантажних перевезень. Вартість проекту становитиме €52 млн. Це можуть бути кошти державного, місцевого бюджету, а також приватних інвесторів.

Заявки на участь в конкурсі з відбору нових членів НКРЕКП подало 51 осіб. Як повідомила член номінаційної комісії Світлана Голікова, почався етап розкриття конвертів з даними кандидатів. "Уже є ті, які відхилені і відкладені для уточнення", - зазначила вона.

Польський забудовник вийшов на український ринок. Компанія Mirbud S.A. зареєструвала в Україні дочірню компанію з головним офісом в Києві. Компанія відома тим, що в минулому році брала участь в тендерах щодо визначенню підрядника будівництва і реконструкції прикордонної інфраструктури на українському кордоні. Сумарна вартість проектів склала €24,3 млн.

"Велику трійку" мобільних операторів допустили до тендеру на покупку частот для 4G в діапазоні 1800 МГц. Нацкомісія з держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації призначила торги на 6 березня 2018 року. Частоти цього діапазону необхідні для того, щоб покрити зв'язком 4G великі і середні міста, а також невеликі населені пункти. Раніше оператори отримали частоти в діапазоні 2600 МГц, за допомогою яких можна надавати послуги 4G, але з покриттям, яке можна порівняти з тим, що надають WiFi-мережі.

Новини компаній

Польська Unimot виводить на український ринок новий бренд АЗС. Глава наглядової ради компанії Адам Сікорський розповів, що протягом 3 років планується відкрити 100 франчайзингових заправок під брендом Avia.

Депутати запропонували обмежити виплату дотацій для аграріїв. У Верховній Раді парламентарії зареєстрували законопроект, в якому пропонується обмежити суму виплат за всіма видами держпідтримки в аграрній галузі в 150 млн грн. Йдеться про всю суму виплат одному виробникові і всім пов'язаних з ним особам протягом бюджетного року.

Українські компанії збільшили свою присутність в ЄС. У 2017 році вони вивели на європейський ринок 357 нових товарних позицій, а кількість компаній-експортерів в ЄС зросла до 14,1 тис.

IKEA може побудувати свій магазин в Україні вже в цьому році. Сайт Delo.ua повідомив з посиланням на власні джерела, які знайомі з планами компанії, що зараз розглядаються два варіанти заходу на український ринок - будівництво великого торгового центру протягом двох-трьох років або оренда торгових площ з одночасним створенням онлайн-магазину і великим складом.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Amazon в 2018 році створить мережу магазинів без кас і продавців. Нові 6 магазинів, швидше за все, відкриються в Сіетлі, де знаходиться перший Amazon Go і штаб-квартира компанії, а також в Лос-Анджелесі.

Monobank планує вийти на британський і європейський ринок. Співвласник команії FintechBand, яка розвиває цей проект, Дмитро Дубілет заявив, що велику частину послуг, запланованих для британського ринку, запропонують і українським споживачам.

BNP Paribas почав викуповувати частки міноритаріїв УкрСиббанку. Це відбувається в рамках процедури обов'язкового продажу. За даними системи розкриття інформації НКЦПФР, частка мажоритарного власника збільшилася до 60% з 59,9%.

Фонд держмайна виставить Сумиобленерго на повторну приватизацію. Стартова ціна активу буде знижена майже в 4 рази - до 106,3 млн грн. Конкурс запланований на 30 березня на фондовій біржі ПФТС.

Єврокар заявив про плани з випуску електромобілів. Власник підприємства Олег Боярин розповів, що його компанія розглядає можливість виробництва, поставок електромобілів, а також комплектуючих до них. Він також вважає, що Україна може стати європейським Китаєм, який постачатиме електромобілі на ринок ЄС.

Цифра дня

12,5 тис. автомобілів

У польському Перемишлі належать всього 17 жителям міста. Всього у ньому зареєстровано 14,5 тис. машин. Цей факт пояснюється тим, що ці польські громадяни надають послуги українцям, які ввозять автомбілі в Україну за сірими схемами.

30 млрд грн

Становлять збитки Пенсійного фонду в 2017 році через тіньову зайнятість населення.

Думка

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій:

"Ключове кадрове питання цього тижня - питання обрання голови Національного банку".

Показати ще новини
Радіо NV
X