Картина ділового дня: нові правила приватизації, уповільнена інфляція і велика покупка Dragon Capital

7 березня 2018, 20:08

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 6 березня.

Головне

Програма кредитування України Міжнародним валютним фондом може бути переглянута у травні, заявив в інтерв'ю НВ глава представництва МВФ в Україні Ґьоста Люнгман. Але це станеться лише за умови, якщо українська влада зможе домогтися швидкого прогресу в прийнятті закону про незалежний антикорупційний суд, реформу енергетичного сектора і проводитиме таку фіскальну політику, яка забезпечить виконання програми.

Відео дня

Вступив у силу закон про приватизацію. Згідно з ним, державну власність розподілять на об'єкти великої приватизації, малої і ті, що не підлягають продажу. У законі також визначено, хто може бути покупцем, а хто - ні. Контролювати виконання закону повинна Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради, але вона поки що не створена. Ухвалення цього закону було однією з умов для продовження співпраці з МВФ.

Міністерство фінансів України підвищило ставки. Ставки прибутковості за "короткими" облігаціями внутрішньої держпозики з 3-місячним терміном розміщення виросли з 16% до 17,5%.

В Одесі відкрилося представництво Консультативної місії ЄС (EUAM). Представництво зосередиться на українському правосудді і правоохоронних органах, щоб зміцнити довіру суспільства, передає Інтерфакс-Україна. У EUAM працюватимуть близько 20 співробітників з числа міжнародних і українських експертів.

У лютому сповільнилося зростання цін. Інфляція у лютому склала 0,9% (місяць до місяця). Базова інфляція - 0,6% (місяць до місяця) і 1,3% з початку року.

Компанії та ринки

Миронівський хлібопродукт втричі збільшив прибуток. За підсумками 2017 року він склав $230 млн. Виручка збільшилася на 13,4% - до $1,2 млрд, валовий прибуток на 14,5% - до $396 млн. Компанія є найбільшим в Україні виробником м'яса курки, її акції котируються на Лондонській фондовій біржі. Найбільшим акціонером є Юрій Косюк.

Dragon Capital придбала найбільший ТРЦ на Західній Україні. Компанія завершила операцію з придбання Victoria Gardens у Львові у двох турецьких приватних інвесторів. Це стало першою покупкою інвестиційної компанії за межами Київської області.

Епіцентр веде переговори про покупку нафтобази. Найбільша в Україні мережа будівельно-господарських супермаркетів має намір купити нафтобазу у концерну Галнафтогаз. Антимонопольний комітет України на найближчому засіданні планує розглянути питання про видачу дозволу на цю угоду. Епіцентр належить подружжю Галині і Олександру Герегам.

Нацбанк оштрафував ТАСкомбанк на 6 млн грн за порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу. Як пояснили в НБУ, банк неналежним чином здійснював управління ризиками і також не повністю виконувати обов'язки відмовитися від обслуговування клієнтів у випадках, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу.

Абонентська база Viber в Україні за підсумками 2017 року зросла на 11%, повідомила компанія. Також кількість реєстрацій у січні 2018 року зросла на 50% у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. При цьому, користувачі Viber в Україні в основному спілкуються між собою за допомогою безкоштовних дзвінків всередині програми. У компанії не називають точної цифри абонентів, а також не розкривають фінансових даних.

Кондитерський виробник Монделіс Україна збільшив чистий прибуток у 5,5 разів. Прибуток компанії виріс до 310,2 млн грн. Активи Монделіс у минулому році зменшилися і склали 3,3 млрд грн, основні засоби зросли на 8,6% - до 1,4 млрд грн. Компанія Монделіс Україна, яка раніше називалася Крафт Фудз Україна, реалізує продукцію під торговими марками Корона, Milka, Барні, TUC, Belvita, Люкс, Halls, Dirol, Picnic.

Цифра дня

1,3 млрд грн

Склав збиток оператра українських атомних електростанцій Енергоатом за підсумками 2017 року. Роком раніше прибуток компанії склав 232,8 млн грн при тому, що виробництво електроенергії на АЕС в цьому році зросло на 5,7%.

Цитата дня

Маріо Мерен, глава німецької компанії Wintershall, партнера російського Газпрому щодо проекту Північний потік-2:

"Солідарність - це не вулиця з одностороннім рухом. Для мене це ні що інше, як політика Poland First. Польща як країна, яка отримує на свої проекти субсидії ЄС, не повинна протидіяти проектам інших країн".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X