Картина ділового дня: негативний прогноз для України, посилення закону "маски-шоу стоп" і новий позов проти Газпрому

10 квітня 2018, 21:15

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 10 квітня.

Головне

Світовий банк зберіг прогноз зростання економіки України в 2018 році на рівні 3,5%. Однак, якщо не будуть проведені необхідні реформи, то в 2018-2019 роках зростання ВВП може знизитися на 2 процентних пункти, повідомив провідний економіст представництва Світового банку по Україні, Білорусі і Молдові Фарук Кхан. "Якщо реформи не будуть виконані в найближчі місяці, країна потрапить в період невизначеності... Це дасть негативний сигнал інвесторам. Як наслідок, економічне зростання може сповільнитися до близько 2% в 2018 році і, ймовірно, буде залишатися низьким і в 2019 році з огляду на невизначеності щодо майбутніх виборів", - зазначив він.

Відео дня

Нафтогаз пообіцяв звернутися до європейських судів для арешту активів Газпрому. Комерційний директор НАКу Юрій Вітренко в інтерв'ю Reuters пов'язав це з невиконанням російським монополістом рішення Стокгольмського арбітражу. При цьому, Нафтогаз зауважив, що не намагатиметься заволодіти російським газом, який транспортується через Україну європейським клієнтам Газпрому.

Володимир Гройсман виступив за посилення закону про захист бізнесу при перевірках. Прем'єр-міністр запропонував встановити відповідальність контролерів за перевищення своїх обов'язків. "Ми будемо давати свої висновки і будемо звертатися до правоохоронних органів, щоб вони брали кадрові рішення щодо нечесних працівників", - пояснив прем'єр.

Інфляція в Україні в цьому році може знову перевищити очікування Національного банку, вважають у Світовому банку. Це може статися на тлі очікуваного підвищення витрат на оплату праці, які в 2018 році будуть вище 18% ВВП, вважає е кономіст представництва Світового банку по Україні, Білорусі і Молдові Анастасія Головач. За підсумками березня 2018 року інфляція прискорилася до 1,1%, повідомив Держстат.

Україна готує санкції проти російських олігархів, повідомив президент Петро Порошенко. У списку санкцій потрапить Олег Дерипаска та інші багаті росіяни. "Санкції будуть введені і будуть максимально гармонізовані з рішенням уряду США", - пояснив Порошенко. Президент вже дав доручення СБУ, Кабміну і секретарю Ради нацбезпеки і оборони підготувати відповідний проект рішення.

Ангела Меркель зажадала від Володимира Путіна залишити Україну транзитером газу. Канцлер Німеччини вважає за необхідне зберегти транзит російського газу через територію України, не дивлячись на будівництво Північного потоку-2. "Ми обговорили цю ситуацію з президентом Росії і передали схвильованість України з цього питання. Але все одно стоїть питання про те, щоб частину газу проїхала через українську територію", - заявила Меркель.

Компанії та ринки

Нафтогаз готує новий позов проти Газпрому. Українська держкомпанія в зв'язку з відмовою російського монополіста виконувати рішення Стокгольмського арбітражу почала підготовку до нових судових спорів. Юристи НАКу вже готують необхідні документи. Також в Нафтогазі повідомили, що готують новий позов проти Газпрому з вимогою компенсувати збитки, завдані невиконанням рішень арбітражу.

ДТЕК підписав контракт з китайською China Machinery Engineering Corporation на будівництво сонячної електростанції. Вартість електростанції, яка буде розташована в Нікополі, оцінюється в € 230 млн. Її встановлена потужність - 200 МВт. Будівництво об'єкта планується завершити до кінця 2018 року, а в березні 2019 го вже почати відпустку електроенергії в енергосистему України.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Адміністрація морських портів України і китайська China Harbour Engineering company Ltd. підписали два контракти на проведення днопоглиблення в морському порту Чорноморськ. Перший передбачає проведення робіт на підхідному каналі до порту, другий - в акваторії першого ковша Сухого лиману. Вартість проекту складає 404 млн грн, з них 87,1 млн грн буде направлено на днопоглиблення каналу, а 317 млн грн - акваторії.

Новий український лоукостер SkyUp вирішив вибрати аеропорт ім.Сікорського своїм базовим аеропортом. Гендиректор авіаперевізника Євген Хайнацкий в інтерв'ю ato.ru пояснив, що аеропорт в Жулянах в останні роки став користуватися попитом з боку пасажирів. Крім того, для географії польотів авіакомпанії в аеропорту практично немає обмежень.

Суд в Москві відмовив "дочці" Siemens в поверненн "кримських турбін". Рішення прийняв Дев'ятий арбітражний апеляційний суд, який підтвердив рішення Арбітражного суду Москви. Представник Siemens заявив, що суд першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення "неправильно застосував норми матеріального права". Крім того, в компанії вважають, що суд проігнорував той факт, що відповідачі "обґрунтовано не спростували факт укладення договору під впливом обману".

Укренерго початоло суперечку з Росією через втрачені активи в окупованому Криму. Українська держкомпанія вручила російській стороні офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо цих активів. Конверти вже отримали високопоставлені російські чиновники, а також президент Росії Володимир Путін. За словами глави Укренерго Всеволода Ковальчука, тільки українська електромережа в Криму коштує близько $1 млрд.

40 іноземних компаній зацікавилися ремонтом Чернігівської траси. Всього бажання взяти участь в тендері на ремонт ділянок дороги Київ - Чернігів - Нові Яриловичі виявили 50 компаній. При цьому, 14 компаній - з Туреччини, 10 - з Китаю, чотири - з Азербайджану, три - з Італії, по дві компанії - з Казахстану і Білорусі, по одній - з Литви, Македонії, Вірменії, Ірану, Німеччини, Польщі, Грузії і Індії. Решта сім - з України.

Glencore повідомив про продаж своїх сільськогосподарського податку активів в Україні. Один з найбільших в світі сировинних трейдерів зазначив у своєму річному звіті, що продовжує поступовий вихід з сільського господарства продажем в Україні аграрних активів.

Fitch підвищило рейтинг дефолту Нафтогазу. Міжнародне рейтингове агентство підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній і національній валютах української компанії до рівня В- з ССС. Таким чином у компанії тепер "істотно недостатній рівень кредитоспроможності". В агентстві також відзначили, що прогноз по рейтингу "стабільний".

Активи аеропорту Одеса на 2 млрд грн заарештували. Таке рішення прийняв Солом'янський районний суд Києва 29 березня. У зв'язку з цим, майно аеропорту передано в управління Національному агентству України з питань управління активами. Згідно з даними слідства, в 2011 році, всупереч вимогам законодавства, майно аеропорту було передано. Відчуження відбулося в результаті створення Одеською міською радою та компанією Одеса аеропорт Девелопмент, бенефіціарними власниками якого на той момент були відомі місцеві одеські підприємці Борис Кауфман і Олександр Грановський.

У Нафтогазі назвали суму збитків від припинення транзиту російського газу. За словами глави української держкомпанії Андрія Коболєва, припинення транзиту завдасть шкоди економіці країни в розмірі $3,5 млрд. "Десь 2-3% від ВВП. Це буде дуже болісно", - зазначив Коболєв. Нагадаємо, що в 2017 році обсяг транзиту природного газу по території України досяг рекордного значення за останні 7 років - 80,8 млрд куб. м.

Цифра дня

$16 млрд
В таку суму Bloomberg оцінив втрати оточення Путіна через нові санкції США.

41,3 млрд грн
Склала вартість інвестицій в українські АПК-проекти на початок 2018 року.

Цитата дня

Ryanair прокоментував агентству Reuters бажання авіакомпанії МАУ подати в суд на ірландського лоукостера:
"Істеричні заяви МАУ з її високими тарифами - це ще один приклад їх бажання блокувати конкуренцію, а не давати українським клієнтам низькі тарифи, які вони дійсно хочуть".

Показати ще новини
Радіо NV
X