Картина ділового дня: блокування рахунків WebMoney, Порошенко про земельний мораторій і нова програма з МВФ

25 травня 2018, 21:00

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 25 травня.

Головне

Президент пообіцяв домогтися скасування мораторію на продаж сільгоспземлі. Про це Петро Порошенко заявив під час засідання Національної інвестиційної ради. Глава держави пообіцяв "докладати максимум зусиль, у тому числі і в комунікаційної стратегії, щоб забезпечити прийняття цього рішення".

Відео дня

Нацбанк розповів про нову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом. За словами заступника голови регулятора Дмитра Сологуба, розмір програми буде визначатися поточним рівнем резервів НБУ. За оцінками Міжнародного інституту фінансів, це близько $5 млрд, які Україна отримає після прийняття владою рішень, необхідних для продовження співпраці з офіційними кредиторами країни. Крім того, НБУ, як і раніше, очікує надходження від МВФ близько $2 млрд у 2018 році за поточною програмою.

Державна фіскальна служба запровадила новий сервіс для платників податку на додану вартість, повідомили в прес-службі відомства. Новий сервіс показує повну інформацію за податковою накладною з урахуванням всіх зареєстрованих у ній розрахунків коригування кількісних і вартісних показників. Також він повинен сприяти недопущенню помилок платниками податків при складанні розрахунків коригування до податкової накладної. Доступ до інформації надано в особистому кабінеті платника.

Голова Нацкомісії з енергетики спрогнозував зростання тарифів на газ для населення на 70%. Як заявив голова НКРЕКУ Дмитро Вовк, у разі, якщо уряд прийме рішення переглянути ціни на газ для населення, це буде означати "плюс 65-70%" до кінцевої вартості палива на сьогоднішній день. Збільшення не було б таким значним, якби перегляд був проведений раніше.

Компанії та ринки

В Україні заблокували мільйони рахунків WebMoney. Українська компанія WebMoney.ua, що потрапила в оновлений список "антиросійських" санкцій, повідомила про блокування коштів 4 млн українців. У компанії говорять, що працюють над вирішенням проблеми відповідно до законодавства: "Наша мета - захистити своє чесне ім'я і законну позицію в органах правосуддя, і не тільки українського".

Російський монополіст Газпром уникнув штрафу в суперечці з Євросоюзом, повідомляється в прес-релізі Європейської комісії. Хоч і Газпром домовився з комісією в суперечці про врегулювання антимонопольної справи, однак його зобов'язали забезпечити вільні поставки газу за конкурентними цінами в Центральну і Східну Європу. При цьому, якщо російська компанія порушить свої зобов'язання, Єврокомісія може накласти штраф у розмірі 10% глобального обороту компанії. Розслідування про потенційне порушення Газпромом ініціювали в 2012 році.

ЄБРР націлився на частку в Ощадбанку. Президент Європейського банку реконструкції і розвитку Сума Чакрабарті підтвердив, що банк зацікавлений у входженні в капітал державного українського банку. За його словами, "прийшов час, щоб ЄБРР продовжив працювати і взяв би частку в Ощадбанку". Глава ЄБРР вважає, що це стало б "серйозним каталізатором" для банківського ринку та інвестиційного клімату.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Компанія Хлібні інвестиції побудують завод під Києвом за €22 млн, пише Delo.ua. Завод буде спеціалізуватися на виробництві заморожених хлібних виробів. Його відкриття заплановано на серпень 2018 року. Відзначимо, що будівництво почалося більше року тому. Передбачається, що при введенні всіх необхідних потужностей обсяг виробництва на підприємстві складе 90 тонн на добу.

Укргазвидобування з червня переходить на виробництво автогазу за новим стандартом ДСТУ EN 589 до: 2017. Як повідомляє комерційний директор компанії Сергій Федоренко, новий державний стандарт пред'являє вимоги до скрапленого газу нарівні з традиційним автомобільним паливом, тобто визначає допустиме октанове число, вміст сірки та інше. Крім того, висуваються додаткові вимоги до пунктів зберігання газу, приладів обліку і контролю, а також наявних акредитованих лабораторій. Це посприяє боротьбі з контрафактом, вважають учасники ринку.

Авіакомпанія SkyUp розширила список українських аеропортів, з яких вже встигла виконати чартерні рейси, пише ЦТС. Географія чартерних рейсів розширилася за рахунок аеропорту Харків. А 24 травня SkyUp виконала рейси із Запоріжжя. З цих обласних центрів авіакомпанія літала в турецьку Анталію. Відзначимо, що в перші дні після початку польотів, рейси української авіакомпанії виконувалися в аеропорт Київ (Жуляни) з Шарм-ель-Шейха.

KFC відкриється на місці закритого ресторану McDonald's біля станції метро Печерська. Як повідомила директор консалтингової компанії UTG Євгенія Локтіонова, договір оренди був підписаний через трохи більше місяця після закриття закладу конкурента. Відкриття ресторану KFC можна очікувати у вересні, зазначив представник власників будівлі Андрій Іоанно. За його словами, зараз проводяться ремонтні роботи, які повинні розширювати приміщення вглиб будівлі, за рахунок чого площа збільшиться на 10-15%.

Естонський Versobank AS, що належить українцям, оскаржив позбавлення ліцензії. Як пише ЕП, в Європейському центральному банку відбулося відкрите слухання спеціальної комісії з перевірки законності рішення ЄЦБ про відкликання банківської ліцензії. Відзначається, що підставою для перевірки стало звернення українських акціонерів банку. За словами співвласника Versobank Артура Єрмолаєва, вжиті банком заходи щодо посилення боротьби з відмиванням грошових коштів були абсолютно безпрецедентними серед усіх банків прибалтійських держав. Він вважає, що рішення ЄЦБ про відкликання ліцензії банку в кінці березня цього року має політичні мотиви, а не юридичні. Другим власником банку є український підприємець Станіслав Віленський.

Фонд державного майна доповнив перелік малої приватизації ще 140 об'єктами, повідомив в. о. голови фонду Віталій Трубаров на своїй Facebook-сторінці. Таким чином, у переліку малої приватизації тепер міститься 716 об'єктів. Надалі список буде збільшуватися за рахунок включення інших об'єктів, які підлягають приватизації, додав він.

Авіакомпанія Bravo Airways запускає з червня рейс між Херсоном і Любліном, повідомив заступник генерального директора авіакомпанії Сергій Поліщук. Рейси виконуватимуться 3 рази в тиждень - в середу, п'ятницю і суботу. Продаж квитків на рейс уже відкритий. Вартість квитка в одну сторону складе 1,3 тис. грн.

Цифра дня

$200 млн

Склали надходження в Україну від операцій з криптовалютою в 2017-2018 роках.

Цитата дня

Президент Петро Порошенко про чинне 17 років заборону на вільний ринок сільськогосподарської землі:

"Чинний мораторій на продаж земель стримує інвестиції, гальмує розвиток аграрного ринку, і позбавляє значну кількість громадян України можливості реалізувати конституційне право розпоряджатися своєю земельною власністю".

Показати ще новини
Радіо NV
X