Картина ділового дня 6 липня: позов проти України на $13 млрд, приготування до запуску IKEA і розкриття активів Газпрому

6 липня 2018, 21:05

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за п'ятницю, 6 липня.

Головне

В офіційній пресі опублікували новий закон про валюту. У випуску парламентського видання Голос України за 6 липня був опублікований закон Про валютю і валютні операції. Таким чином, він набуде чинності 7 лютого 2019 року. Нагадаємо, що Верховна Рада 21 червня зі складнощами проголосувала за ухвалення закону, давши 228 голосів лише з третьої спроби. Закон дозволить прискорити валютну лібералізацію і передбачає концептуально новий підхід до системи валютного регулювання і нагляду - дозволено все, що прямо не заборонено.

Відео дня

Фонд держмайна звинуватив Мінекономрозвитку в зриві малої приватизації. Як повідомив в.о. глави Фонду Віталій Трубаров, що приватизація може бути зірвана через те, що досі не затверджена необхідна нормативна база для продажу невеликих держоб'єктів. Відповідальним за це якраз і є Міністерство економічного розвитку і торгівлі. "Відсутність порядку унеможливить виставлення на продаж цих підприємств", - підкреслив Трубаров. У свою чергу перший заступник голови МЕРТ Максим Нефьодов спростував таку заяву, зазначивши, що ця ситуація схожа на спробу замаскувати власну вину та небажання розпочинати процес приватизації.

У Нацбанку заявили про технічну готовність випуску електронної гривні, повідомив начальник управління реформування фінансового сектора регулятора Євген Степанюк. Втім, незважаючи на технічну готовність, Нацбанк ще продовжує вивчати доцільність такого випуску. "З точки зору доцільності випуску та виходу за межі пілота - це питання все ще вивчається", - сказав Степанюк.

В Україні розкрили нову схему ввезення автомобілів на єврономерах. Для цього тепер масово використовують громадян Білорусі, дізналися журналісти програми Схеми. Автомобіль з території Євросоюзу в режимі транзиту заїжджає в Україну. Після цього автомобіль їде на інший пункт пропуску на кордоні з Білоруссю. Авто виїжджає з України, проте не в'їжджає в Білорусь. На нейтральній території в автомобіль сідає громадянин Білорусі, заїжджає в Україну, виходить з машини і незабаром повертається назад в Білорусь. Автомобіль залишається у користувача-українця, який також отримує довіреність від власника.

В Україні заборонили кіоски та білборди на тротуарах, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе. Дана норма набуде чинності з 1 вересня. Так, на пішохідних зонах тротуару не допускається встановлення дорожніх огороджень і опор, рекламних конструкцій, тимчасових споруд (торговельних кіосків, павільйонів, лотків, палаток), люків і дощоприймачів, сходів і ґанків будівель.

Компанії та ринки

Ринату Ахметову і Віктору Пінчуку відмовили в компенсації за Криворіжсталь. Таке рішення прийняв Європейський суд з прав людини. Він відхилив вимоги про компенсацію $13 млрд збитків при реприватизації Криворіжсталі. Йдеться про справу Інвестиційно-металургійного союзу (ІМС) проти України, в якому компанія скаржилася на скасування винесених на її користь остаточних судових рішень по приватизації. Нагадаємо, що створений Віктором Пінчуком і Рінатом Ахметовим консорціум ІМС придбав 93% акцій Криворіжсталі на приватизаційному конкурсі за 4,2 млрд грн (близько $800 млн) ще в 2004 році. Пізніше прокуратура оскаржила законність продажу комбінату, після чого українські суди скасували підсумки конкурсу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

IKEA почала набір співробітників для відкриття магазину в Україні. Шведська компанія розмістила оголошення на сайті по пошуку роботи. Вона шукає фахівців відділу продажів, логістики, дизайнера інтер'єру, а також менеджмент для центру підтримки клієнтів. Нагадаємо, що в лютому ЗМІ повідомляли про плани IKEA відкрити магазин в Україні протягом 2018-2019 років.

Україна вирішила відновити пошук нафти і газу в Чорному морі, повідомила прес-служба Держгеонадр. 6 липня науково-дослідне судно ISKATEL починає роботи з пошуку нафти і газу на Північно-західному шельфі моря. Експедиція триватиме 15 днів. Роботи будуть здійснюватися в межах Кілійського-Зміїного уступу і Крилівського прогину. Поки південний регіон України залишається найменш вивченим, шельф Чорного моря освоєний лише на 4%.

В Україні зросли продажі електромобілів, повідомила профільна асоціація Укравтопром. Так, в січні-червні цього року їх реалізація зросла в 1,5 рази - до 1,9 тис. Одиниць в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Зростання попиту відбувався в основному за рахунок імпорту машин, що були в експлуатації, частка яких в первинних реєстраціях склала 85%. Лідером продажів став електрокар Nissan Leaf, за ним слідують BMW i3, Tesla Model S, Mercedes-Benz B і Smart Fortwo Electric Drive.

Газпром розкрив свої англійські активи за позовом Нафтогазу, повідомив заступник голови правління російського монополіста Олександр Медведєв. Серед активів знаходиться пакет акцій Nord Stream AG, який в заставі щодо залученого фінансування. "Безумовно, Газпром буде продовжувати оскаржувати всі дії Нафтогазу з виконання рішення Стокгольмського арбітражу", - додав Медведєв.

Львівська майстерня шоколаду подасть в суд на Московську шоколадну фабрику за плагіат логотипу компанії, повідомив власник української компанії Андрій Худо. За його інформацією, російський конкурент скопіював логотип Львівської майстерні шоколаду і використовує його на своєму сайті. За словами Худо, подавати в суд на конкурентів він має намір точно не в Росії.

Україна імпортувала вугілля на $1,5 млрд в першому півріччі 2018-го, свідчать дані Державної фіскальної служби. Це майже на 22% більше, ніж за аналогічний період 2017 року ($1,2 млрд). Так, в січні-червні Україна імпортувала 11,8 млн т вугілля, що на 40,7% (+3,2 млн) більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільше вугілля закуплено у Росії (частка в імпорті 62,9%), слідом йдуть США (31,6%) і Канада (3,2%).

Французька Alston задумалася про збірку локомотивів в Україні, повідомив керуючий директор кластера Західної і Центральної Азії Alstom Бернард Пелль в інтерв'ю ЦТС. Компанія розгляне дану можливість в найближчі 10-15 років. "Багато буде залежати від того, з якої країни буде здійснюватися фінансування", - сказав Пелль.

Російським Сбербанку і ВТБ дісталася за борги половина найбільшого рітейлера Хорватії, повідомило видання Ведомости. Російські банки домовилися про покупку 46% акцій найбільшої приватної компанії на Балканах - хорватського продуктового ритейлера Agrokor. Продаж акцій проходить в рамках реструктуризації та врегулювання боргу рітейлера, який винен Сбербанку близько €1,1 млрд, а ВТБ - близько €300 млн. Сбербанк в результаті угоди стане найбільшим власником компанії з часткою 39%, у ВТБ буде близько 7%.

Цифра дня

150,8 млрд грн
Заплатили великі платники податків до держбюджету в першому півріччі 2018-го, що на 22,2 млрд грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Цитата дня

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман про плани зростання економіки і підвищення рівня життя українців:
"Все, що заробимо, - віддамо людям".

Показати ще новини
Радіо NV
X