Картина ділового дня 30 липня: програш Україною спору в СОТ, зростання зарплати і збитки Укрпошти

30 липня 2018, 21:22

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за понеділок, 30 липня.

Головне

Україна програла Росії другий спір у рамках СОТ, повідомило видання Європейська правда з посиланням на звіт організації. Спір стосувався обмежень Росією експорту українського залізничного обладнання. Згідно з документом, експертна панель СОТ відхилила ключові вимоги і аргументи України. "Єдине питання, яке Україна може віднести до свого активу: в СОТ назвали неправомірною відмову росіян визнати сертифікати, видані Білоруссю і Казахстаном. Крім цього, експерти стали на наш бік, визнавши деякі процедурні порушення з боку РФ. У той же час експерти СОТ визнали правомірною відмову РФ від сертифікації продукції", - пояснило джерело в Кабінеті міністрів.

Відео дня

Держбюджет недорахувався майже 10 млрд грн, свідчать дані Державної казначейської служби. Дефіцит державного бюджету за підсумками першого півріччя 2018 року склав 9,8 млрд грн, тоді як минулого року був зафіксований профіцит у 29 млрд грн. У червні-2018 держбюджет був зведений з дефіцитом 0,6 млрд грн, однак за загальним фондом був зафіксований профіцит близько 1,2 млрд грн.

Реальна зарплата українців виросла, свідчать дані Державної служби статистики. У липні 2018 року реальна заробітна плата в Україні зросла на 13% у порівнянні з червнем минулого року. При цьому за місяць (у порівнянні з травнем) зростання склало 4,8%. Середня номінальна заробітна плата штатних працівників у річному вимірі збільшилася на 24,2% і склала 9 141 тис. грн. Місяцем раніше, в травні, вона становила всього 8 725 тис. грн.

Транзит газу через Україну скоротився після відновлення роботи Північного потоку, свідчать оперативні дані європейських газотранспортних операторів. Газопровід Nord Stream був знову введений в роботу 30 липня - на день раніше, ніж планувалося. У зв'язку з цим заявка російського Газпрому на прокачку газу через українську ГТС на 30 липня знизилася до 156 млн куб. м з 198 млн куб. м днем раніше, 29 липня.

Компанії та ринки

Петро Порошенко підписав закон про введення стандартів ЄС до органічної продукції, повідомили в прес-службі президента. Реалізація норм закону забезпечить вдосконалення та гармонізацію законодавства України до законодавства ЄС у сфері виробництва та обігу органічних продуктів. Законом встановлюються основні принципи і вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, основи правового регулювання і функціонування ринку такої продукції.

Антонов знайшов у США заміну російським авіадеталям, повідомляє американський телеканал CNBC. Допомогу українському авіавиробнику надасть американський концерн Boeing. У рамках угоди з підрозділом Boeing, компанією Aviall, українському підприємству будуть поставлятися комплектуючі для літаків, також буде забезпечена їх післяпродажна підтримка. Поставки деталей для Антонова почнуться з кінця наступного року для забезпечення виробництва 8 літаків на рік. Також надалі Антонов планує разом з Аviall побудувати складський комплекс.

Верховний Суд став на сторону Нацбанку в суперечці з клієнтом Приватбанку. Суд залишив касаційну скаргу позивача без задоволення, а постанову першої та апеляційної інстанцій без змін, повідомила прес-служба регулятора. Йдеться про судовий позов фізичної особи, яка в тому числі просила визнати протиправною бездіяльність регулятора по невіднесенню Приватбанку до категорії проблемних. Третьою особою в суперечці виступив Приватбанк.

Нафтогаз виписав премії своїй газотранспортній "дочці" за перемогу в Стокгольмі, повідомило видання ЕП з посиланням на відповідний документ. Глава Нафтогазу Андрій Коболєв розпорядився преміювати окремих співробітників Укртрансгазу. Виплата буде здійснена завдяки коштам компанії в межах планових витрат. Суми премій не розкриваються.

Bloomberg склав рейтинг країн світу за рівнем цін на бензин. За даними американського агентства, найнижчі ціни на паливо в Венесуелі, за літр бензину треба заплатити всього $0,01. На другому місці - Іран з ціною $0,28, на третьому - Кувейт ($0,35). Найдорожчий бензин виявився в Нідерландах ($1,93 за літр), Норвегії ($2,02) і Гонконгу ($2,10). Усього до рейтингу увійшла 61 країна, Україна до списку не потрапила.

Мотор Січ суттєво скоротила прибуток. Як повідомили в компанії, за підсумками першого півріччя 2018 року прибуток скоротився в 2,5 рази (1,4 млрд грн) - до 902,2 млн грн. Чистий дохід найбільшого виробника авіаційних двигунів і газотурбінних установок скоротився на 14,8% (на 1 млрд грн) - до 5,8 млрд грн. Собівартість продукції, реалізованої підприємством за звітний період, склала 3,3 млрд грн, інші операційні доходи - 5 млрд грн, адміністративні витрати - 715,1 млрд грн, а інші операційні витрати - 5,6 млрд грн.

В аеропорту Жуляни стартувало будівництво нової секції міжнародного терміналу, повідомляє профільний портал avianews. Проект збільшення площі передбачає будівництво нової секції в правому крилі будівлі площею 9,5 тис. кв. м. Це дозволить збільшити число стійок реєстрації, кабінок паспортного контролю і пунктів авіабезпеки. Роботи планують завершити в травні 2019 року. Витрати на будівництво оператор аеропорту Майстер-Авіа оцінює в 500 млн грн.

Київський ТРЦ Lavina Mall змінив збиток на прибуток, свідчать дані фінансової звітності компанії. Чистий прибуток за підсумками січня-червня 2018 року склав 184,2 млн грн проти 88 млн грн чистого збитку за аналогічний період минулого року. Чистий дохід ТРЦ збільшився в 2,3 рази - до 316,7 млн грн. Валовий прибуток компанії виріс в 5 разів - до 196 млн грн, операційний прибуток - у 3,7 рази, до 256,7 млн грн.

Збитки Укрпошти виросли в 1,5 рази, повідомили в прес-службі компанії. За підсумками першого півріччя 2018 року компанія отримала 536,7 млн грн чистого збитку, що на 48% більше, ніж за аналогічний період минулого року (359,8 млн грн). У витратах найбільшу частку займають витрати на оплату праці - 2,1 млрд грн (71,3%) і відрахування на соціальні заходи - 504,3 млн грн.

Цифра дня

105 млрд грн
Виплатило Міністерство фінансів України в рамках погашення держборгу (у тому числі 23,8 млрд грн за зовнішнім боргом), за підсумками першого півріччя 2018 року. При цьому запозичення до держбюджету за цей же період склали 86,9 млрд грн.

Цитата дня

В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова про проблеми з виплатою пенсій:
"Затримки неприпустимі, зараз все під контролем і далі їх не буде... Покриття дефіциту Пенсійного фонду в цьому році є достатнім, щоб фонд виконав всі свої зобов'язання".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X