Картина ділового дня 28 серпня: скорочення держборгу, зростання капітальних інвестицій і погіршення роботи української митниці

28 серпня 2018, 19:34

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за вівторок, 28 серпня.

Головне

Кабмін задумався про нове продовження "низьких" цін на газ для населення, повідомило інформагентство Українські новини з посиланням на джерело. Так, уряд розглядає варіант ще на місяцьдо 1 жовтняпродовжити дію постанови №187, якою встановлюється чинна ціна газу для населення. Напередодні міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що рішення про підвищення цін на газ поки немає, і переговори з МВФ тривають за участю безпосередньо представників Міністерства фінансів і Нафтогазу України. За його словами, якщо найближчими днями не вдасться знайти компромісний варіант, то термін дії нинішньої ціни на газ для населення, ймовірно, буде продовжений. У разі підвищення, воно перевищить 50%.

Відео дня

Фонд держмайна виставив на продаж дві сотні об'єктів малої приватизації, повідомив голова відомства Віталій Трубаров. Так, 210 об'єктів малої приватизації сумарно оцінили в понад 113 млн грн. На вересень заплановано майже 200 аукціонів з продажу таких об'єктів. Найбільшу кількість виставлено у Вінницькій, Полтавській і Львівській областях, але найдорожчі лоти розташовані в Запорізькій області. З дня оголошення про продаж у потенційного покупця є 30-35 днів на подачу документів, оплату гарантійного внеску, ознайомлення з об'єктом продажу, його технічним станом або фінансовою звітністю.

Україна скоротила розмір держборгу, свідчать дані Міністерства фінансів України. Так, обсяг державного та гарантованого державою боргу України за липень 2018 року скоротився в доларовому еквіваленті на $0,59 млрд, або на 0,8%. Цей показник тепер становить $75,7 млрд. При цьому в гривневому еквіваленті обсяг держборгу за липень виріс на 27,4 млрд грн, або на 1,4%, – до 2 трлн грн. Прямий зовнішній борг за місяць скоротився на близько $1 млн – до $37,5 млрд, тоді як прямий внутрішній борг – на 2,8 млрд грн, до 746,7 млрд грн (в доларовому еквіваленті – до $27,9 млрд).

Українська митниця стала працювати гірше, свідчать результати дослідження Митний індекс України з січня по серпень 2018 року, яке проводить Європейська бізнес асоціація. Більше третини опитаних представників бізнесу (36%) стверджують, що незадоволені якістю послуг і професіоналізмом працівників митниці. При цьому більшість (58,6%) вважають, що корупція в митних органах залишається на тому ж рівні. Роботою "єдиного вікна", запущеного з лютого для імпорту товарів, задоволені тільки 37,7%, ще третина (32,1%) – не визначилися. Митний індекс досягає позначки 2,91, при тому, що в другому півріччі 2017 го він становив 3,05 бала, а в першому півріччі – 2,9 балів.

Компанії та ринки

Бізнес став більше вкладати у свій розвиток, свідчать дані Державної служби статистики. Так, капітальні інвестиції в Україні за підсумками першого півріччя 2018 року зросли на 26,5% – до 206,9 млрд грн, тоді як минулого року за аналогічний період зростання становило 22,5%. Головним джерелом фінансування капінвестицій залишалися власні кошти підприємств та організацій – 75,4% загального обсягу всіх інвестицій. Вагома частка капітальних інвестицій вкладено в машини, обладнання та транспортні засоби – 48,1%, будівлі та споруди – 40% всіх інвестицій. На капітальний ремонт активів направлено ще 14,6 млрд грн коштів, або 7,1%.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У вересні зміняться рахунки для сплати податків, повідомила прес-служба Державної фіскальної служби. Так, використовувані сьогодні платниками податків рахунки для поповнення доходної частини бюджетів припиняють діяти вже з 11 вересня 2018 року. З цього дня кошти, які будуть сплачуватися платниками податків за старими реквізитами, не будуть зараховуватися до бюджетів, а будуть повертатися платникам як нез'ясовані надходження. Як пояснили у відомстві, це пов'язано із закінченням перехідного періоду функціонування централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів.

В Україні скоротилися обсяги введення в експлуатацію житла, повідомила Державна служба статистики. Так, за підсумками січня-червня 2018 року введення в експлуатацію житла скоротилося на 27,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року – до 3,5 млн кв. м. Зростання обсягу введення житла в експлуатацыю зафіксовано тільки в п'яти областях України. При цьому найбільше зниження відбулося в Києві – на 64,3%. У містах України за півроку введено в експлуатацію понад 2 млн кв. м житла (63,5% від загального обсягу), у сільській місцевості – 1,2 млн кв. м. При цьому 51,7% загального обсягу житла введено в одноквартирних будинках, 48,2% – в будинках з двома та більше квартирами, 0,1% – у гуртожитках.

ДТЕК позичив € 90 млн у німецьких банків на будівництво вітроелектростанції, повідомила прес-служба енергохолдингу. Дані кошти будуть використані для будівництва першої черги Приморської вітроелектростанції потужністю 100 МВт у Запорізькій області. Кредит надано консорціумом німецьких банків – Bayerische Landesbank, Bremer Kreditbank Aktiengesellschaft, KfW IPEX-Bank GmbH та ін. З покриттям ризиків експортно-кредитним агентством Euler Hermes. Термін кредитування – 10 років після введення станції в експлуатацію. Це вже третя кредитна угода з європейськими фінансовими інститутами для будівництва вітроенергетичних проектів ДТЕК.

АТБ відкрив перший магазин нового формату, повідомила прес-служба компанії. Перший магазин АТБ-Express з'явився в Запоріжжі. Як заявили в компанії, магазин є експериментальним майданчиком, на якій тестуються нові сервіси. Тестування магазину АТБ-Express выдбуватиметься до кінця 2018 року, після чого компанія прийме рішення про впровадження нової концепції в існуючу практику розвитку торгової мережі.

Укрзалізниця збільшила прибуток у 3,8 рази, свідчать дані фінзвіту компанії. За підсумками першого півріччя 2018-го залізниця отримала 468,4 млн грн чистого прибутку. За аналогічний період минулого року цей показник був на рівні 122,5 млн грн. Чистий дохід Укрзалізниці від реалізації продукції за цей період склав 39,9 млрд грн проти 35,3 млрд грн у першому півріччі минулого року. Також компанія наростила витрати на оплату праці – до 16,5 млрд грн проти 11,5 млрд грн минулого року.

Нацбанк очікує надходження $11,5 млрд від українських заробітчан, повідомив заступник голови регулятора Олег Чурій. Також він зазначив, що перерахування коштів від громадян, які працюють за кордоном впливає на платіжний баланс. Хоч трудова міграція є негативним явищем для економіки країни в довгостроковій перспективі, але для платіжного балансу це досить серйозні надходження, які позитивно впливають на валютний ринок, додав Чурій.

Бізнес виведе з України близько $2,5-3 млрд дивідендів у 2018 році, повідомив заступник глави Нацбанку Олег Чурій. "Це трохи вище нашого прогнозу, але це не критично", – сказав він. За розрахунками Нацбанку, близько 80% дивідендів, компанії цього року переведуть іноземним власникам – це кошти, які українці виводять в офшори.

Фонд гарантування продовжив ліквідацію шести банків, повідомили у прес-службі регулятора. Так, ліквідацію продовжили для Українського комунального банку на один рік – до 13 вересня 2019 року включно, КСГ Банку – до 30 серпня 2019 року включно, Східно-промислового банку – до 10 вересня 2019 року включно і Укргазпромбанку – до 14 вересня 2019 року включно. Також продовжено ліквідацію кримських банків Морський і ЧБРР на один рік – до 3 вересня 2019 року включно.

Цифра дня

$40 млрд

Таку суму Нацбанк витратив на підтримку курсу долара "по 8 гривень" з 2011 року по 2014 рік.

Цитата дня

Заступник голови Національного банку України Олег Чурій про коливання курсу гривні:

"Хай дивляться і нехай хвилюються. Ми не можемо впливати на курс і не можемо його підтримувати на якомусь рівні [...] Ми на сьогодні маємо плаваючий курс гривні. Національний банк не відповідає за курс ні за законом, ні за Конституцією. Мета НБУ – досягнення низької стабільної інфляції".

Показати ще новини
Радіо NV
X