Картина ділового дня 16 жовтня: арешт коштів Курченка, новий голова ЄБРР в Україні і рекорд видобутку нафти у світі

16 жовтня 2018, 20:30

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за вівторок, 16 жовтня.

Головне

Перенесення мобільних номерів стартує з 1 травня 2019 року, повідомила прес-служба Нацкомісіъ з регулювання у сфері зв'язку та інформатизації. Згідно з рішенням регулятора, створення локальних баз даних операторів телекомунікацій, які надають послуги мобільного зв'язку, і їх підключення до централізованої бази даних держпідприємства Укрчастотнагляд, яке є адміністратором центральної бази даних послуги, має відбутися до 1 лютого 2019 року.

Відео дня

Швейцарія заарештувала кошти Сергія Курченка, повідомила прес-служба Генпрокуратури. Правоохоронці встановили, що за участь у злочинній організації і скоюваних нею злочинах, одна з колишніх посадових осіб Брокбізнесбанку отримувала значні суми коштів. У Швейцарії вдалося встановити один з рахунків, на який перераховувалися злочинним шляхом отримані кошти, а також на рахунок одного з підконтрольних злочинній організації підприємств на території цієї держави. Зокрема заарештовані € 2 млн, що належать Курченку.

ЄБРР змінив голову представництва в Україні, повідомив колишній керуючий директор в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж. Новим головою стане Маттео Патроне, який нині є директором по Румунії та Болгарії. Патроне представлять на новій посаді в найближчі тижні.

Конституційний Суд відкрив справу про незаконність приватизації метпідприємств Укррудпрому. Рішення прийнято після розгляду звернення 54 народних депутатів України щодо конституційності положень закону Про особливості приватизації підприємств Державної акціонерної компанії Укррудпром від 9 квітня 2004 року. Депутати вказували, що норми закону суттєво обмежували коло претендентів на приватизацію активів Укррудпрому, що, на їх думку, суперечить Конституції.

Компанії та ринки

У Міненерго перерозподілили сфери впливу. Відповідний наказ підписав міністр Ігор Насалик. Так, міністр безпосередньо взяв на себе кураторство над департаментом ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу. Також заступник міністра Наталія Бойко продовжить курирувати управління міжнародного співробітництва, з назви якого прибрали "європейську інтеграцію".

Вагіф Алієв націлився на найбільші міста України. Власник київських ТРЦ Lavina Mall, Blockbuster і Ocean Mall має намір побудувати "по торговому центру в кожному великому місті". "Ми вже знаємо, в які міста підемо. Через два роки "накриємо" усі регіони", - заявив він в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Китайська CRRC і французька Alstom поборються за локомотиви для Укрзалізниці. Представники компаній підтвердили профільному порталу UAprom, що братимуть участь у конкурсі на поставку тяги для українських залізниць. Раніше в.о. голови УЗ Євген Кравцов повідомляв, що вибір локомотивів CRRC дозволив би компанії в 1,5 разу заощадити на обслуговуванні електровозів. За його словами, CRRC пропонує перейти на нову конфігурацію електровозів: замість двосекційних 8-вісних локомотивів використовувати 1-секційні 6-вісні. При цьому Alstom робить акцент на більш потужних локомотивах: двосекційний восьмивісний електровоз на платформі Prima, який здатний вести потяги вагою до 9 тис. тонн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Продажем ТРЦ Gulliver зацікавилися 10 покупців. Однак, всі заявки на участь у торгах були відхилені . Причини відмови не вказуються. Стартова ціна продажу лота становила 18,2 млрд грн ($645,9 млн).

Україна вперше за три роки збільшила експорт кавунів, повідомила прес-служба найбільшого західноукраїнського оптового ринку Шувар. За даними Держстату, з липня до вересня Україна експортувала понад 19 тис. тонн кавунів. Це на 4% більше, ніж за весь минулий сезон. У Інфо-Шувар заявляють, що експорт українських кавунів завершується в жовтні, тобто, загальний результат поточного сезону буде ще кращим щодо останніх років.

Польська PGNiG оскаржила рішення Єврокомісії щодо Газпрому. "PGNiG ступила на юридичний шлях проти Єврокомісії, оскарживши в суді ЄС її рішення щодо антимонопольної угоді з Газпромом", - повідомило польське агентство PAP.

Світовий видобуток нафти побив новий рекорд, говориться у щомісячній доповіді Міжнародного енергетичного агентства International Energy Agency (IEA). Так, в третьому кварталі 2018 року обсяг світової пропозиції нафти досяг 100,3 млн барелів на добу, а видобуток "чорного золота" і вуглеводнів досяг рекордних значень. Також показник, який включає в себе видобуток нафти, газоконденсатної рідини і біопалива, а також переробку сировини, на 2,3 млн барелів перевищив показник аналогічного періоду минулого року, і на 1,3 млн – результат за попередній квартал. Збільшення видобутку нафти з другого кварталу відбувалося переважно в державах – членах ОПЕК. Країни, що не входять в ОПЕК, збільшать обсяг видобутку нафти в 2019 році ще на 1,7 млн барелів на добу, говориться в прогнозі IEА.

Мішель Терещенко продав бізнес з вирощування льону і ненаркотичних конопель. Як повідомив колишній мер Глухова в інтерв'ю виданню iAgro, підприємство купила бельгійська компанія. За даними iAgro, це бельгійський партнер, з яким Терещенко починав лляний бізнес в Україні.

На кордоні з Польщею побудують товарний термінал. Депутат Ковельської районної ради, бізнесмен Юрій Хороших повідомив про плани побудувати логістичний центр для перевалки вантажів із залізничної станції Ягодин біля пропускного пункту Ягодин-Дорохуськ на його ділянці у 1,5 га. У подальших планах – установка навантажувача для контейнерів 20-40 тонн.

Цифра дня

$5 млрд
Склало негативне зовнішньоторговельне сальдо України за підсумками восьми місяців (у січні-серпні) поточного 2018 року проти $3,4 млрд за аналогічний період минулого року.

Цитата дня

Засновник компанії Mandarin Plaza Group бізнесмен Вагіф Алієв в інтерв'ю Інтерфакс-Україна про те, де бере фінансування для розвитку своєї мережі торгово-розважальних центрів:
"Ми беремо кредити і віддаємо все, що заробляємо. У нас кредитний пул від європейських і українських банків, які з нами працюють багато років. Це технічні кредити: беремо, будуємо. Все, що приходить з нашого бізнесу, з усіх торгових центрів, також йде на будівництво".

Показати ще новини
Радіо NV
X