Картина ділового дня 16 серпня: гарантія від Світового банку, транспортні обмеження з РФ і підготовка lifecell до 5G

16 серпня 2018, 20:00

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за четвер, 16 серпня.

Головне

Всесвітній банк готує гарантію для України на $650 млн. Як йдеться в повідомленні банку, підготовка гарантійної операції на підтримку основних реформ для економічного зростання, фіскальної стійкості і поліпшення управління здійснюється на прохання уряду України. Гарантія повинна допомогти запозичувати близько $800 млн на зовнішніх ринках. При цьому, для того, щоб нова операція Світового банку стала можливою, необхідне підтвердження завершення всіх дій за розпочатими реформами і сприятлива макроекономічна ситуація. Банк також вказує, що критичним для уряду є досягнення угоди з Міжнародним валютним фондом щодо четвертого перегляду програми розширеного фінансування EFF, без якої нова гарантійна операція не зможе бути здійснена.

Відео дня

Україна готує нові транспортні обмеження з Росією, заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Обмеження будуть стосуватися не тільки залізничного пасажирського сполучення, що вже анонсувалося раніше, підкреслив міністр. Як відомо, раніше Мінінфраструктури вже готував ряд пропозицій щодо протидії Росії в рамках її діяльності в Азовському басейні і на окупованих територіях, включаючи припинення пасажирського сполучення з РФ. Також йшлося про наміри припинити залізничне сполучення зі столицею Росії - містом Москва.

Туреччина оскаржила мита США на турецьку сталь і алюміній у Світовій організації торгівлі, заявила міністр торгівлі Туреччини Рухсар Пекджан. "Запрошення відправлено о 17:40 (за турецьким часом - ред.) І вже отримане американською стороною", – сказала вона. Таким чином, Анкара відповіла на обмеження Вашингтона підвищенням мит в розмірі $533 млн, збільшивши тарифи на імпорт 22 найменувань товарів з США.

Компанії та ринки

Нацбанк встановив вимоги для забезпечення стійкості банків, повідомила прес-служба регулятора. Так, у разі виявлення нестачі капіталу за підсумками проведення оцінки стійкості з урахуванням результатів стрес-тестування за базовим сценарієм, банкам необхідно буде розробити програму докапіталізації, яка повинна передбачати збільшення капіталу на суму, яка визначається як максимальна з двох значень: суми, встановленої за результатами перших двох етапів оцінки стійкості і прогнозованої суми, визначеної за результатами третього етапу оцінки - стрес-тесту, проведеного із застосуванням базового макроекономічного сценарію НБУ на 2018 рік. Крім того, у разі виявлення додаткової потреби в капіталі банку необхідно буде розробити і представити регулятору план реструктуризації, який він повинен буде виконати до кінця 2019 року.

Банк Віктора Пінчука збільшив капітал на 1,2 млрд грн - до 2,7 млрд, повідомила прес-служба Банку Кредит Дніпро. Капіталізація здійснювалася шляхом приватного розміщення додаткових акцій існуючої номінальної вартості. Попередня докапіталізація Банку Кредит Дніпро відбулася в червні 2016 року. Тоді статутний капітал фінустанови був збільшений на 686 млн грн – до 1,5 млрд грн.

lifecell підготувався до 5G, повідомили в компанії. Один з найбільших мобільних операторів України розгорнув віртуалізувати мережу в партнерстві з міжнародним системним інтегратором Odine Solutions і компанією Affirmed Networks. Передбачається, що мережа дозволить lifecell трансформувати свою мережу для надання широкого спектра мобільних послуг наступного покоління.

Приватбанк вимагає більше інформації про власників своїх облігацій, йдеться в повідомленні довірителя за євробондами – Madison Pacific Trust Limited. У документі йдеться, що у Приватбанку є підстави вважати, що деякі власники облігацій можуть бути пов'язані з його колишніми власниками. Виходячи з цього, банк попросив довірителя Madison Pacific Trust Limited звернутися до власників цінних паперів з проханням ідентифікувати себе, у тому числі вказати обсяг цінних паперів у власності, дату покупки, а також їх кінцевого власника.

Суд заарештував будівництво житлового комплексу Тридцять восьма перлина в Києві. Рішення про арешт земділянки Голосіївський райсуд прийняв у рамках кримінального провадження стосовно посадових осіб Кадорр-Київ Плюс. Забудовник ЖК звинувачується в порушенні земельного і містобудівного законодавства. Зокрема, маючи дозвіл на будівництво офісного будинку на даній ділянці, компанія будує житловий будинок. Крім того, за результатами перевірки в 2017 році виявлено, що Кадорр будує на території, площа якої на 0,03 га перевищує площу орендованої ділянки.

McDonald's розширив в Україні мережу закладів з офіціантами, повідомила компанія на Facebook-сторінці. Так, у ресторані на Південному залізничному вокзалі Києва встановлені термінали самообслуговування, впроваджене обслуговування за столиком, касова зона розділена на дві частини – для замовлення і отримання страв. Ресторан став п'ятим закладом нового формату.

Бренд Ukraine NOW отримав престижну нагороду в світі дизайну Red Dot, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй Facebook-сторінці. За його словами, нагороджені роботи виставляються в провідних музеях сучасного дизайну Red Dot в німецькому Ессені.

Цифра дня

195,3 млрд грн

Таку суму митних платежів перераховано до державного бюджету протягом січня-липня 2018 року. Це на 15% більше ніж за аналогічний період минулого року (25,9 млрд грн).

Цитата дня

Керівник напрямку ритейл офіційного дистриб'ютора техніки Apple – компанії Асбіс-Україна Віталій Мельниченко про контрабанду техніки Apple в Україні в коментарі профільного порталу Retailers:

"За нашими оцінками," сірий "імпорт становить близько 50%".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X