Картина ділового дня 15 листопада: мільярд Нафтогазу, невдоволення МВФ і відмова Приватбанку від валютних депозитів

15 листопада 2018, 20:00

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за четвер, 15 листопада.

Головне

МВФ назвав ухвалення держбюджету-2019 головною умовою для початку нової програми, повідомив офіційний представник Фонду Джеррі Райс. За його словами, очікується, що рада директорів розгляне програму пізніше, в цьому році, після виконання цих попередніх умов, а саме – затвердження держбюджету на наступний рік.

Відео дня

Зростання економіки України сповільнилося, свідчать дані Держстату. ВВП України в третьому кварталі 2018 року зріс на 2,8% до аналогічного періоду 2017 року, тоді як у другому кварталі таке зростання становило 3,8%, в першому – 3,1%. Держстат уточнює, щодо попереднього, другого кварталу, економіка країни додала 0,4% (з урахуванням сезонного фактора).

МВФ незадоволений рівнем золотовалютних резервів України. За словами постпреда МВФ в Україні Йости Люнгмана, Міжнародний валютний фонд вважає все ще недостатнім для підтримки макростабільності поточний рівень резервів в розмірі $18 млрд. "Для України такий рівень резервів все ще є низьким. Він повинен складати приблизно $30 млрд", - сказав він. У цьому контексті Фонд вважає правильною політику Національного банку з купівлі валюти в резерви.

Нафтогаз відмовився від випуску євробондів на $1 млрд, повідомив представник іноземного банку. За його словами, орієнтир прибутковості був заявлений на рівні 10,9% річних. Випуск паперів планувався на $500 млн. Однак цього не змогли зібрати, відзначило джерело. У Нафтогазі пояснили таку відмову волатильністю ринків. У компанії вважають, що в умовах нестабільності ринку розміщення єврооблігацій є недоцільним. Компанія планує повернутися до питання розміщення євробондів на зовнішніх ринках за більш сприятливих умов.

МВФ і Світовий банк вважають слабким прогрес України в боротьбі з корупцією. "Жодного високопосадовця не притягнуто до відповідальності за корупційні діяння", - сказав постпред МВФ в Україні Йоста Люнгман, відзначивши при цьому дійсно "істотний прогрес у створенні антикорупційних органів". Гостроту питання підкреслила також директор СБ з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен. За її словами, "високий рівень корупції в Україні та верховенство особистих рішень замість верховенства права – це те, що стримує інвесторів".

Новини компаній та ринків

Україна продала частину майна Газпрому в Донецьку, повідомив російський монополіст у своєму звіті. "22 серпня в рамках аукціону здійснено примусовий продаж належних компанії Газпром 40% акцій Інституту ЮжНИИгипрогаз", - повідомив Газпром. Продаж майна відбувся в рамках примусового стягнення з Газпрому штрафу АМКУ в 172 млрд грн.

Інвестфонди Порошенко і Кононенко продали Кузню на Рибальському, спільно повідомили інвестфонди. Прайм Ессетс Капітал і ВІК підписали пакет документів про продаж Заводу Кузня на Рибальському з новим власником – компанією Евінз лімітед з групи ТАС бізнесмена Сергія Тігіпка. В Адміністрації президента зазначають, що цю угоду "слід розглядати як один з кроків реалізації задекларованого Порошенком наміру повністю відокремити бізнес від політики".

В окупованому Криму вирішили продати "націоналізовану" філія Укртелекому Ріната Ахметова. За відповідні зміни в план приватизації проголосували "депутати" кримського окупаційного "парламенту". Розмір статутного капіталу (100% акцій) підприємства Кримтелеком визначено в розмірі понад 1,3 млрд рублів (близько 532 млн грн). Кримтелеком створили в лютому 2015 року на базі кримської філії Укртелекому, що належить Ринату Ахметову. Після анексії Криму йому майже рік вдавалося утримувати контроль над підприємством, потім воно було "націоналізовано" окупаційною владою.

PepsiCo відкриває в Україні виробництво чипсів, повідомила прес-служба компанії. PepsiCo запускає лінію з виробництва чипсів на діючому заводі в Миколаївській області. Зараз компанія виробляє чипси Lay's у Польщі. Чипси будуть виготовлятся з картоплі, вирощеної в Україні. Щорічна потреба виробництва в картоплі особливих "чипсових" сортів становить близько 40-60 тис. тонн. Лінія буде запущена в роботу до середини 2019 року.

Нацбанк протестує сегмент роздрібного кредитування, повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова. За її словами, обсяг кредитування населення зростає другий рік поспіль, темпи приросту чистих гривневих кредитів фізособам складають 38%. "Ми не можемо не звертати уваги на зростання цього сегмента", - сказала вона, уточнивши, що НБУ планує провести стрес-тестування в 2019 році.

Україна увійде в ТОП-10 експортерів молочної продукції в світі в 2018 році, заявив перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк з посиланням на попередні статдані. За його словами, "надої зростають, продуктивність тварин зростає, що є хорошим трендом, який потрібно підтримати в наступному році". За його словами, МінаАП в 2019 році збереже систему державної підтримки АПК і врахує "помилки, допущені в цьому році".

Укрзалізниця запустила тестовий потяг Мукачево-Будапешт на євроколії, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян. За його словами, регулярне сполучення між містами планують запустити найближчим часом. У планах наступний напрямок – в Словаччину, про що Омелян недавно домовився зі словацьким колегою.

Ощадбанк видав рекордну кількість автокредитів, повідомили в прес-службі банку. З початку 2018 року банк видав понад 1,3 тис. кредитів на придбання автомобілів на загальну суму 700 млн грн. Це в п'ять разів більше, ніж за аналогічний період минулого року. У жовтні держбанк вийшов на рекордний рівень видачі автокредитів – до 200 кредитів на місяць. Ощадбанк займає четверте місце на ринку кредитування автомобілів.

Миколаївський залізничний вокзал мають намір віддати в "приватні руки", повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян. Міністерство за результатами переговорів з Укрзалізницею визначило вокзал можливим об'єктом концесії в форматі державно-приватного партнерства. За словами Омеляна, зараз потрібно вирішити, яким чином відбудеться ця концесія: або з місцевими органами влади, або ми шукаємо приватного партнера.

Цифра дня

$1 млрд
Склав збиток сервісу із замовлення таксі компанії Uber за підсумками роботи в третьому кварталі 2018 року в порівнянні з $891 млн трьома місяцями раніше.

Цитата дня

Заступник голови правління Приватбанку Галина Пахачук про плани фінустанови скоротити до мінімуму обсяги валютних депозитів:

"Ми навмисно встановили дуже низькі ставки за валютними вкладами, щоб "витіснити" їх з банку. Тому незабаром чекайте нашу валюту в інших комерційних банках".

Показати ще новини
Радіо НВ
X