Картина ділового дня 11 жовтня: підвищення тарифів на тепло, найкращі регіони для бізнесу і масові обшуки СБУ

11 жовтня 2018, 20:25

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за четвер, 11 жовтня.

Головне

В Україні назвали найкомфортніші регіони для ведення бізнесу. Так, згідно з рейтингом Regional Doing Business 2018, перше місце зайняла Вінницька область, яка набрала 334 бали, з невеликим відривом від неї Івано-Франківська – 332 бали. Третє місце дісталося Житомирщині – 313 балів. Максимальний бал, який могли отримати регіони, – 600. Рейтинг проводився за адаптованою методологією Всесвітнього банку на основі опитування українських підприємців. Оцінювалися 6 напрямів взаємодії бізнесу з владою: створення підприємства, сплата місцевих податків, отримання дозволів на будівництво, оформлення земельної ділянки під об'єкт нерухомості, приєднання до електромереж, якість електронних сервісів.

Відео дня

В Україні піднімуть тарифи на тепло і гарячу воду, повідомила голова Нацкомісії з енергетики Оксана Кривенко. Нові тарифи на тепло можуть бути встановлені через місяць після підвищення Кабміном ціни на газ для населення. Тобто, якщо рішення про підвищення ціни на газ приймуть в жовтні, то тарифи будуть встановлені з 1 грудня. Відповідно рахунки будуть виставлені в січні 2019 року, додала Кривенко.

Інфляція в Україні у вересні виявилася вище прогнозу Нацбанку. Як відзначили в прес-службі регулятора, інфляційний тиск залишається високим, незважаючи на ослаблення продовольчої інфляції. Високі темпи зростання цін підтримуються стійким внутрішнім попитом, швидким зростанням заробітних плат і різким подорожчанням нафти на світових ринках.

Мінфін спростив реєстрацію касових апаратів і скасував книги обліку, свідчить опублікований в Офіційному віснику наказ №773. Тепер реєстрація та перереєстрація РРО дозволена за одною заявою. Також документ встановлює електронний обмін інформацією між ДФС і Центром сервісного обслуговування при реєстрації РРО. Використання книг обліку передбачено тільки в разі несправності РРО. Наказ набрав чинності з 1 жовтня 2018 року.

Компанії та ринки

СБУ проводить обшуки в офісах фондових компаній, повідомили в прес-службі відомства. Як пише профільний портал StockWorld з посиланням на кілька джерел, обшуки і вилучення документів проводяться в таких компаніях як Арт-Капітал, УНІВЕР, Фондова біржа ПФТС і Українська Біржа. За даними СБУ, компанії і ряд фізосіб здійснили операції з ОВДП в режимі так званого "групового звіту". Загальна сума легалізованих зловмисниками коштів становить понад 100 млн грн.

Нацбанк готується створити умови для переходу небанківських установ у категорію банків, повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова. "Компанії зростають: ми сьогодні бачимо кредитні спілки, які вже більші, ніж деякі невеликі банки, тому для них таку можливість потрібно передбачити", - сказала Рожкова. За її словами, для тих установ, які захочуть розвиватися і перереєструватися в банки, буде діяти перехідний період. Також наголошується, що статутний капітал нового банку повинен становити мінімум 500 млн грн.

Нацбанк спростить нагляд за деякими фінкомпаніями, повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова. Так, на ломбарди, лізингові компанії, факторингові та фінансові компанії не будуть поширюватися жорсткі пруденційні вимоги щодо капіталу і ліквідності. За словами Рожкової, основним законом для них буде закон про захист прав споживачів.

СБУ і прокуратура викрили махінації топ-менеджменту відомої фінкомпанії, повідомили в прес-службі СБУ. За даними правоохоронців, топ-менеджмент приватної кредитної компанії використовував персональні дані громадян України з метою "псевдокредитування", тобто оформлення фіктивних кредитних договорів. Надалі для стягнення нібито існуючого боргу, ділки підключали представників колекторських компаній. В рамках відкритого кримінального провадження правоохоронці провели санкціоновані обшуки, "під час яких виявили документацію, що підтверджує проведення угод". Слідчі дії тривають.

Банки у вересні стали активніше кредитувати населення, свідчать попередні дані Національного банку України. Кредити активно надавали корпоративному сектору – їх обсяг у гривні виріс на 1,1% – до 485,7 млрд грн, а в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 1,3%, до $14,7 мдрд. Обсяг гривневих кредитів населенню виріс на 0,9% – до 127,4 млрд грн. В цілому, кредитний портфель банків у нацвалюті збільшився на 1,1% – до 614,6 млрд грн.

МВФ виступив проти підвищення гарантій за вкладами, повідомив директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб Костянтин Ворушилін. За його словами, Фонд гарантування вкладів планує в 2019 році збільшити гарантовану суму виплат з 200 тис. грн до 500 тис. грн, однак не всі підтримують це.

Aegean Airlines призупинить регулярні польоти в Україну, свідчить інформація з системи бронювання авіаперевізника. Регулярні рейси за єдиним маршрутом авіакомпанії в Україні Київ-Афіни не будуть виконуватися в період з 10 січня до 6 квітня 2019 року. Очікується, що надалі грецька авіакомпанія відновить польоти з поточною частотою два рази на тиждень. Aegean Airlines вийшла на лінію Київ-Афіни в 2013 році.

Приватбанк вирішив скоротити мережу відділень до 2 тис. до кінця 2018 року, повідомили в прес-службі банку. При цьому, банк планує до кінця року збільшити мережу банкоматів на 125 одиниць – до 7 263, а мережа торгових POS-терміналів виросте на 2 000 і складе в цілому 170 000 пристроїв. Станом на 1 жовтня мережа відділень Приватбанку становила 2 038.

Цифра дня

$927 млн

Така сума була вкрадена з криптобірж під час кібератак за 9 місяців 2018 року, свідчать дані звіту аналітичної компанії Cipher Traceв. Це на 250% більше, ніж за весь 2017 рік.

Цитата дня

Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв'ю ЕП розповіла про те, чому наша країна не може собі дозволити зійти зі шляху реформ:

"Україна ще не відійшла від кризи 2014-2015 років. Дохід на душу населення все ще нижче, ніж відповідні показники 2014-2015 років. Якщо зростання ВВП країни буде на тому ж рівні, то щоб наздогнати сусідні європейські країни, наприклад Польщу, Україні знадобиться ще сто років. Для того, щоб ВВП зростав, потрібні реформи в економіці. За останні чотири роки було зроблено дуже багато і зараз не час зупинятися".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X