Картина ділового дня 1 серпня: обвал залишків коштів у Держказначействі, новий розрахунок курсу гривні до долара і зростання зайнятості українців

1 серпня 2018, 20:15

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за середу, 1 серпня.

Головне

Залишки коштів на рахунку Кабміну впали до мінімуму за 5 років. Станом на 1 серпня на єдиному казначейському рахунку знаходилось 1,99 млрд грн, свідчать дані Державної казначейської служби. Скорочення за місяць склало 7,4 млрд грн. Останній раз настільки мало коштів на рахунку Кабміну було в грудні 2013 роки (1,73 млрд грн). Для порівняння, рік тому на єдиному рахунку коштів було в 22 рази більше - 44 млрд грн.

Відео дня

В Україні вперше за п'ять років зросла зайнятість населення, повідомив в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко. За перше півріччя 2018 року кількість зайнятого населення в Україні зросла на 0,9% (149 тис. осіб) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Безробіття склало 9,7%. При цьому скоротилася кількість працюючих у "тіні" - 21,8% проти 22,3% в минулому році. За словами Ярошенко, ринок праці на сьогодні "демонструє певну стабілізацію": зростання зайнятості населення відбулося вперше з 2013 року.

Мінфін тримає "під контролем" ситуацію з державними фінансами, заявила в.о. глави міністерства Оксана Маркарова. За її даними, уряд на сьогодні має в своєму розпорядженні додатково 20,9 млрд грн в еквіваленті на валютних рахунках Держказначейства. Головною причиною низького рівня гривневих залишків на єдиному казначейському рахунку є "невиконання запланованих на перший квартал 2018 запозичень у розмірі 56 млрд грн". Загальна ліквідність "є достатньою, ситуація під контролем", підкреслила Маркарова, зазначивши, що "всі платежі йдуть і будуть йти вчасно".

Україна зайняла 6-е місце в рейтингу ведення бізнесу для корпорацій, повідомила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації (EBA) Ганна Дерев'янко. На перших п'яти позиціях рейтингу The Compliance Complexity Index 2018 розташувалися Ірландія, Данія, Кюрасао, Гондурас і Нікарагуа, на останніх - ОАЕ, Катар, Китай, Аргентина і Малайзія. Рейтинг складений на основі 52 критеріїв і повинен дати детальне уявлення про зміну картини для корпоративного комплаєнса в 84 юрисдикціях.

Компанії та ринки

Національний банк почав розраховувати курс гривні до долара по-новому, повідомила прес-служба регулятора. З 1 серпня офіційний курс гривні до долара США розраховується на підставі інформації про всі угоди з купівлі-продажу цієї валюти на умовах "тод", "том" і "спот", які полягали на міжбанківському валютному ринку в день розрахунку. Нова методика розрахунку передбачає двоступеневу систему відсікання угод. Також тепер оновлений офіційний курс гривні до долара США буде публікуватися на дві години раніше - о 16:00. Як і раніше о 18:00 буде з'являтися офіційний курс гривні до інших іноземних валют і банківських металів.

Google запустила в Україні сервіс товарних оголошень Google Shopping. Зокрема, Україна з'явилася в перелік країн, в яких є цей сервіс, свідчить інформація в офіційному блозі Google. Тепер роздрібні продавці можуть використовувати торгові кампанії, щоб рекламувати товари, які продаються у звичайних або інтернет-магазинах, і отримувати більш зацікавлених клієнтів. Для початку роботи з сервісом потрібно відправити дані про товар у Merchant Center і створити кампанію в AdWords.

Фонд гарантування змінив підхід до продажу іпотечних кредитів фізосіб в пулах, повідомила прес-служба відомства. Якщо аукціон з продажу пулу не відбудеться, з активів сформують більші пули загальною вартістю від 100 млн грн. Перші сформовані за новими принципами пули будуть торгуватися в системі ProZorro.Продажі вже у вересні цього року. Крім того, Фонд обмежив максимальне зниження вартості пулів іпотек фізосіб на голландському аукціоні до 50% від їх початкової ціни.

Приватбанк розкрив схему привласнення $2 млрд Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Як повідомили в прес-службі банку, у Високому суді Лондона відбулося п'ятиденне засідання за позовом Приватбанку проти колишніх акціонерів і посадових осіб, а також шести компаній, які, як заявляється, знаходяться під їх контролем. Незадовго до початку слухання справи, відповідачі відмовилися від майже половини аргументів, які вони планували представити. Під час засідання провідний адвокат банку Стівен Сміт пояснив, що в період з квітня 2013 року по серпень 2014 року Коломойський і Боголюбов "організували шахрайську схему з надання позик 46 позичальникам, здійснення виплат за 54 уявним "договорами поставки" на поставку в неймовірних обсягах товарів, таких як марганцева руда, поліетилентерефталат і концентрат яблучного соку, і схеми перекредитування, спрямовані на приховування шахрайських дій". Позики надавалися без належного затвердження або проведення перевірок, стверджують у банку.

ЄБРР позичить Нафтогазу $100 млн на закупівлю газу в рамках відновлюваної кредитної лінії на $250 млн, повідомили в банку. Передбачається, що реалізація проекту дозволить Нафтогазу закупити газ в обсязі до 4% річного споживання України. Очікувана дата засідання ради директорів банку для остаточного схвалення кредиту - 5 вересня 2018 року.

У роботі ProZorrо стався збій, повідомили в прес-службі Антимонопольного комітету. Зокрема, ускладнений доступ до процедур закупівель, можливі проблеми з відображенням рішень та інформаційних частин. У зв'язку з цим АМКУ пропонує замовникам, скаржникам і іншим зацікавленим особам звертатися в держпідприємство Прозорро для з'ясування технічних питань функціонування системи електронних закупівель.

В Україні почали використовувати нові серії автомобільних номерів, повідомляє галузева група Аutoconsulting. Ресурс наводить як приклад серію номерних знаків КА, що з'явилися у Києві. Нові серії номерів призначені для всіх регіонів країни. Раніше з 2004 року коди регіонів були розподілені виключно з використанням літер, які збігаються в латинській і в українському алфавітах, починаючи з Києва: АА, АВ, АС і т.д., в інтервалах АА-АХ, ВА-ВО, ВТ-ВХ, СА-СВ, СЕ-СН.

Австралійська GrainCorp відкрила перше офіційне представництво в Україні, повідомили в компанії. Поки що великий зернотрейдер відкрив в Києві торговий офіс, який буде безпосередньо займатися поставками українського зерна клієнтам компанії по всьому світу. GrainCorp займається виробництвом і продажем зерна, харчових масел і солоду. За даними компанії, вона входить у топ-5 світових виробників солоду.

Uklon провів ребрендинг вперше за 8 років роботи, повідомила прес-служба компанії. Необхідність змінити логотип сервіс онлайн-замовлення таксі пояснює наміром вийти на зарубіжні ринки, зокрема, в Африку. Оновлений логотип представляє собою медіатор, який, за задумом Uklon, повинен символізувати роль сервісу як сполучної ланки між пасажиром і водієм.

Українська "дочка" американської DowDuPont в три рази збільшила виробництво насіння соняшнику, повідомили в компанії. За підсумками 2017 року DuPont Pioneer Україна виробила 195 тис. посівних одиниць цієї культури. Також компанія наростила виробництво кукурудзи на 16%, - до 545 тис. посівних одиниць. Насіння з України експортуються з метою подальшого доопрацювання на заводах DowDuPont в Угорщині та Італії.

Цифра дня

52 млрд грн
Заощадив за два роки держбюджет України завдяки переведенню державних закупівель в електронну систему ProZorro.

Цитата дня

Перший заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов про результати роботи ProZorro:

"Сьогодні два роки з часу повного переходу всіх закупівель в Україні в електронний формат. Ми не можемо побудувати окремо взятий рай ProZorro, де все буде ідеально, незважаючи на життя поруч. Але ми можемо показати приклад змін, можемо штовхати систему вперед, можемо побудувати нову державну службу в ДП Прозорро і департаменті публічних закупівель та можемо стати тим кайлом, яке проб'є скелю хоча б в одному місці".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X