Картина ділового дня 20 серпня: скасування приватизації зернового гіганта, арешт рахунків Укргазвидобування і падіння споживчих настроїв в Україні

20 серпня 2018, 21:00

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за понеділок, 20 серпня.

Головне

НБУ назвав причини зниження курсу гривні. У прес-службі регулятора підкреслили, що девальвація гривні пов'язана зі збільшенням попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку через сезонні, ситуативні та психологічні фактори. При цьому, пропозиція іноземної валюти з боку головних експортних галузей (гірничо-металургійний комплекс, АПК) залишається на досить високому рівні, що свідчить про відсутність фундаментальних причин для знецінення гривні. Нацбанк підкреслив, що зберігає активну присутність на міжбанківському валютному ринку для згладжування надмірних коливань.

Відео дня

Фонд держмайна скасував приватизацію ДПЗКУ. Відповідний наказ опублікований в офіційній пресі ФДМ. Рішення про продаж 100% акцій Державної продовольчо-зернової корпорації було прийнято на початку грудня 2017 року. Раніше перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк заявляв, що перед приватизацією ДПЗКУ необхідно реструктуризувати кредит Експортно-імпортного банку Китаю на $1,5 млрд. Зокрема, цією угодою передбачено узгодження кредиторів на будь-які зміни в структурі власності.

Суд заарештував рахунки Укргазвидобування, повідомила прес-служба компанії. Рахунки найбільшої газодобувної компанії в країні виявилися заблоковані на вимогу Державної виконавчої служби, яка почала примусове стягнення з підприємства понад 261 млн грн. Стягнення відбувається у зв'язку з лізинговими порушеннями компанії Карпатигаз, що є оператором за договором спільної діяльності з Укргазвидобуванням.

Компанії та ринки

Україна побила 20-річний рекорд експорту борошна, повідомили в аналітичному центрі Украгроконсалт. У 2017/18 маркетинговому році (МР, липень-червень) на експорт відправлено 429,8 тис. тонн борошна, що на 5,4% більше, ніж минулого сезону. Крім того, поточний сезон став рекордним за темпами експорту за період з 1996/1997 МР. При цьому, в червні 2017/18 МР темпи експорту борошна з України знизилися на 23% у порівнянні з минулим місяцем і на 48% у порівнянні з червнем минулого року і склали 21,4 тис. тонн. Найбільше зростання поставок – у 9 разів, до 20,7 тис. тонн – відзначений до Сінгапуру. Також, експорт збільшився до Китаю і ОАЕ.

Споживчі настрої українців знизилися вперше за чотири місяці, свідчать дані дослідження компанії GfK Ukraine. Відповідний індекс за липень-2018 знизився на 3,8 пункти – до 61,8 (з 200 можливих). У той же час у річному порівнянні індекс залишається на 3,3 пункти вище, ніж у липні-2017. Зниження настроїв відбулося за рахунок погіршення оцінки поточного стану та очікувань майбутнього особистого доходу.

Черкасихліб оштрафували за імітацію упаковки Київхліба. Антимонопольний комітет України наклав на виробника штраф у 105 тис. грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. За даними АМКУ, Черкасихліб використовував упаковку, оформлення якої схоже на упаковку Київхліба. Втім, про яку саме упаковку йдеться, антимонопольне відомство не вказує.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Burisma відкрила нове родовище газу в Харківській області, повідомила прес-служба компанії. За попередніми підрахунками, запаси і ресурси газу в межах Веселкової структури Пегедовської площі можуть становити більше 7 млрд куб. м. Компанія провела пошукове буріння на глибині понад 5 000 м "у складних геологічних умовах". У ході випробування свердловини отримано промислові добові дебіти – понад 200 тис. куб. м газу. Burisma Group підконтрольна колишньому міністру екології, бізнесмену Миколі Злочевському.

Wizz Air припинить польоти Київ-Люблін з початком зимової навігації 2018/2019. У системі онлайн-бронювання на сайті угорського лоукостера відповідні рейси відсутні після 24 жовтня, пише ЦТС. Офіційного повідомлення від самої авіакомпанії поки немає, але інформація про це оприлюднена на сайті аеропорту Люблін (Польща).

Космічна галузь України збільшила виробництво. За підсумками першого півріччя 2018 року підприємства ракетно-космічної галузі України збільшили обсяги виробництва продукції до 1,6 млрд грн – на 12,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомили в українському космічному агентстві.

Цифра дня

$8,6 млрд
Склала вартість аграрного експорту з України за підсумками перших шести місяців 2018 року, скоротившись на 1,1% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Цитата дня

Міністр економіки та інфраструктури Молдови Кирило Кирило Габуріч про те, що уряд країни поки не планує укладати з російським Газпромом новий договір на поставку газу:

"Поки не буде зданий в експлуатацію газопровід Кишинів-Унгени [газопровід, що з'єднує Молдову і Румунію – НВ], уряд Молдови не буде вести переговори щодо укладення нового контракту на поставку природного газу з російським концерном Газпром. Ми дуже хочемо, щоб у нас якомога швидше став доступний альтернативний газ. Тоді з'явиться конкуренція, і всі будуть боротися за нас як клієнта. І одні, й інші будуть пропонувати нам найкращі ціни".

Показати ще новини
Радіо NV
X