Зберегти робочі місця. Режим карантину в Україні потрібно лібералізувати в травні-червні — Фіала

6 квітня 2020, 10:46

Президент ЄБА Томаш Фіала вважає, що поточна криза може спричинити найбільше падіння світового ВВП за останні 90 років.

Уряд України має в травні-червні поступово лібералізувати режим карантину таким чином, щоб «зберегти робочі місця і щоб дати можливість компаніям працювати і платити податки», вважає президент Європейської бізнес асоціації та гендиректор Dragon Capital, що володіє видавництвом Медіа-ДК, Томаш Фіала. Про це він заявив під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму.

Відео дня

Президент ЄБА зазначив, що до нової кризи Україна готова краще завдяки реформам, проведеним за останні 6 років. Однак, для того щоб уникнути серйозного падіння ВВП уряд повинен згодом послабити карантин, а Верховна Рада — ухвалити закони, необхідні для співпраці з МВФ.

«Якщо ми в Україні доб'ємося падіння ВВП тільки на 5% — це буде дуже хороший результат, і для цього доведеться добре попрацювати», — підкреслив Фіала.

На думку Фіали, коронавірус може спричинити найбільше падіння світового ВВП за останні 90 років.

«Тому що якщо ми накладемо на ті проблеми, які я перерахував в Україні і в світі, ще дефолт, то у нас буде і безробіття, і падіння ВВП обчислюватися десятками відсотків, і ми дійсно не відновимо той рівень добробуту ще дуже багато років», — додав Фіала.

Нагадаємо, що в рамках тієї ж дискусії міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що МВФ до кінця року перерахує в бюджет України до $5 млрд.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X