Голова Нацполіції - підприємцям-порушникам: Якщо думаєте, що найхитріші, то помиляєтесь
Голова Національної поліції України Ігор Клименко пригрозив підприємцям, які порушують карантинні заборони, притягненням до адміністративної відповідальності.
«Окремої уваги заслуговують деякі підприємці, які не реагують на заборону працювати в період локдауну. Якщо думаєте, що найхитріші, то ви помиляєтесь. Всі ваші порушення поліція фіксує. Дякую небайдужим громадянам, які повідомляють нас про роботу закладів дозвілля, харчування, торгівлі… Щодня більше 1200 рейдових груп перевіряють дотримання карантину суб'єктами господарювання. Але інколи не всюди встигаємо, тож допомога громадськості дуже важлива», — написав Клименко на своїй сторінці у Facebook.
Він додав, що минулого тижня поліцейські перевірили 72 387 суб'єктів господарювання. Виявлено 1095 порушень, припинено роботу 136 закладів (з них 72 — заклади дозвілля, 64 — харчування).

Нагадаємо, що у червоній зоні наразі Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернівецька та Чернігівська області.
У Києві з понеділка, 5 квітня, почали діяти правила посиленого локдауну. Метро і весь громадський транспорт у столиці працюють тільки за перепустками, дитсадки та школи закривають. Жорсткий карантин у Києві запровадили через критичне заповнення лікарень і масштабний спалах COVID-19. Локдаун триватиме принаймні до 16 квітня, а можливо і довше (рішення про це в КМДА приймуть через тиждень, 12 квітня).
Заходи нового локдауну діятимуть як доповнення до вже чинних обмежень і заборон у столиці:
- заборона на роботу закладів культури (закриті кінотеатри, театри, музеї, бібліотеки, концертні зали);
- заборона на роботу торговельно-розважальних центрів (у них можуть працювати тільки продуктові магазини, аптеки, зоомагазини, магазини з продажу засобів гігієни та побутової хімії);
- обмеження на проведення релігійних богослужінь (їх заборонено проводити, якщо неможливо забезпечити принаймні 10 м² простору на 1 особу);
- заборона на проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших);
- заборона на присутність глядачів на спортивних змаганнях;
- ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування можуть працювати лише на винос або в режимі доставки;
- заборона на роботу непродовольчих ринків;
- заборона на роботу будь-яких розважальних закладів (дискотеки тощо);
- заборона приймати відвідувачів у закладах побутового обслуговування;
- закриті басейни, спортивні зали, фітнес-центри;
- заборона на роботу ресторанних зон у готелях (окрім ранкового проміжку з 6 до 11 ранку, також дозволено приносити замовлення в номери);
- заборона перебувати без масок «на територіях загального користування» (відкриті публічні місця, де є скупчення людей).