Кабмін зробив крок до створення Служби фінрозслідувань

22 березня 2017, 13:25
263
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Wikipedia

Кабмін попередньо схвалив законопроект про Службу фінрозслідувань і відправить його на Раду реформ

22 березня Кабінет міністрів України попередньо схвалила законопроект про Службу фінансових розслідувань (СФР), яка буде створена замість податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами Національної поліції і Служби безпеки і оборони

"Є пропозиція попередньо погодити даний проект закону, направити його на Раду реформ, почати там його обговорення для формування остаточної редакції. І будемо просити український парламент швидко ухвалити цей закон", – цитує Інтерфакс-Україна слова прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

У свою чергу міністр фінансів Олександр Данилюк уточнив, що в ході підготовки законопроекту до створеної прем'єром робочої групи був досягнутий консенсус щодо самого спірного питання – сфери підслідності. За словами міністра, вона буде оптимально обмеженою – включати 21 статтю Кримінального кодексу, що описують злочини, які завдають 80% всіх втрат від злочинів державі.

Данилюк додав, що у СФР буде ще додаткова підслідність (право розслідування злочинів, які виявляються і прямо пов'язані з основними злочинами) за 11 статтями КК.

Він уточнив, що за пропозицією голови МВС до повноважень служби були додані корупційні злочини, зловживання владою і службовим становищем, але якщо вони не підпадають під повноваження Національного антикорупційного бюро України та Державного бюро розслідувань.

За словами голови Мінфіну, СФР створюється як центральний орган виконавчої влади, робота якого спрямовується через уповноваженого міністра. Він буде включати центральний апарат і 7 територіальних органів з граничною чисельністю до 3,5 тис. осіб, тоді як сьогодні в трьох органах зайнято близько 15 тис. осіб. Відбір і призначення співробітників СФР будуть здійснюватися на базі конкурсу, організованого міністром, зазначив Данилюк.

Найбільші суперечки на засіданні викликало питання гарантування в законі високого рівня зарплат у СФР. Проти цього виступили віце-прем'єр з соціальної політики, міністри оборони та молоді і спорту, пропонуючи визначати її за загальними правилами на засіданні кабінету міністрів, тоді як глава Мінфіну наполягав на такому виключення для формування довіри до нової служби та залучення в неї кваліфікованих і некорумпованих кадрів.

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 09:14

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування
Країни

Сьогодні, 10:33

article_img
Наша проблема – туристи і мопеди. В Амстердамі призначили велосипедним мером дев'ятирічну дівчинку
Компанії/Ринки

Вчора, 14:42

article_img
Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda

Головне

Політика

Вчора, 17:39

article_img
Тимошенко прокоментувала рейтинги Зеленського - ЗМІ
Країни

Сьогодні, 02:13

article_img
У французькому Ліоні учасники руху "жовтих жилетів" напали на поліцейський автомобіль
Геополітика

Вчора, 14:37

article_img
Україна не має йти на політичні компроміси в питанні реінтеграції Донбасу - Волкер