Кабмін змінив плани розвитку газовидобувної галузі

25 жовтня 2018, 09:52

Уряд актуалізував План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року.

Відповідне рішення Кабінет міністрів затвердив 24 жовтня, повідомляє прес-служба уряду.

Оновлений План дій покликаний посилити прозорість газовидобувного сектору і поліпшити якість його регулювання.

Відео дня

Передбачається перейти на електронний формат обміну інформацією між видобувними компаніями і органами влади, створити портал з доступом до інформації про українські ресурси.

Очікується також розробка нової версії Кодексу про надра, який кодифікує і впорядкує правила діяльності у видобувній галузі.

За словами віце-прем'єра Володимира Кістіона, Україна поступово покращує умови для інвестицій у газодобувний сектор.

Так, Верховна Рада ухвалила закони, які впроваджують стимулюючу ренту і гарантують її п'ятирічну недоторканність, спрямовують частину коштів на розвиток громад у видобувних регіонах, спрощують дозвільні процедури. А в червні 2018 року уряди України і Канади підписали лист про наміри щодо впровадження кращих практик управління видобувною галуззю.

Крім того, незабаром очікується перехід на електронні аукціони для видачі ліцензій на розробку нафтогазових надр, а також спрощення доступу до геологічної інформації.

Як відомо, концепція розвитку газовидобувної галузі передбачала збільшення видобутку газу в Україні в 2020 році до 27,6 млрд куб. м, в тому числі державної Укргазвидобуванням - до 20,1 млрд куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X