Кабмін збирається підвищити тарифи на газ для населення до 100% - ЗМІ

27 квітня 2016, 10:48
Цей матеріал зараз доступний лише російською мовою
У середу, 27 квітня, уряд може виконати ключову ввимогу МВФ - підвищити тарифи на газ для населення до 100% паритету імпорту 

Про це йдеться матеріалі Економічної правди.

Нагадаємо,, підвищення планувалось з 1 квітня цього року до 75% паритету, однак уряд Арсенія Яценюка відклав його на місяць.

Відео дня

"У розпал політичної кризи залишив це непопулярне рішення для наступників. Така собі невеличка помста", – пояснив співрозмовник видання в Мінфіні.

Підвищивши на 100%, уряд зробить навіть більше, ніж вимагає МВФ. Хочуть зробити це, аби "пройти весь негатив одразу і не розтягувати на два роки".

"Але люди ще не пристосувалися до нинішніх цін. Плюс у цьому році була тепла зима. Я боюсь, що ми увійдемо в кризу неплатежів", – зауважило джерело видання.

За його словами, суперечка щодо підвищення "паритету" - до 75% чи 100% - обговорювалась до останнього.

По-друге, ціна імпортованого газу знизилася більше і швидше, ніж очікувалося. Тому зараз якраз можливо підвищити внутрішню ціну і при цьому вийти на нульовий фінансовий баланс НАК.

Ще один момент з тарифами напряму стосується субсидій для населення на оплату комунальних послуг. З одного боку підвищення тарифів означає збільшення видатків держбюджету на виплату субсидій. З іншого, підвищення ціни призводить до підвищення рівня енергоеффективності.

Нагадаємо, Нацкомісія із компослуг радить облгазам не робити перерахунок за минулий період.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X