Кабмін збільшив капітал нового оператора ГТС України

6 грудня 2017, 14:43
Кабінет міністрів України вніс зміни до статуту компанії Магістральні газопроводи України (МГУ), привівши розмір статутного капіталу у відповідність до вимог законодавства

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 6 грудня.

Зокрема, статутний капітал МГУ тепер становить 4,1 млн грн, що еквівалентно сумі не менш ніж 1250 мінімальних зарплат. Зазначимо, що під час створення компанії статутний капітал був зафіксований на недостатньому рівні - в 3,8 млн грн.

Відео дня

Нагадаємо, в 2015 році уряд ініціював реформу Нафтогазу з метою виконання вимог Третього енергетичного пакета Європейського енергоспівтовариства, який передбачає розмежування функцій видобутку, транспортування і поставок палива кінцевим споживачам.

В межах реформи було ухвалено рішення про створення нової компанії-оператора ГТС - Магістральних газопроводів України (МГУ), 100% акцій якої є у власності держави.

Також Кабінет міністрів затвердив перелік матеріальних активів газотранспортної системи і план їх передачі в суспільство Магістральні газопроводи України.

У жовтні 2017 року Нафтогаз погодив проведення внутрішньої реорганізації Укртрансгазу з метою створення в його структурі філії - Оператор ГТС України.

НАК планує передати функції транзиту природного газу компанії Магістральні газопроводи України з 1 липня 2018 року.

Відзначимо, що згідно з планом поділу Нафтогазу, передача до МГУ майна, використовуваного для транспортування газу, має бути проведена через 30 днів після набрання чинності рішеннями Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма в спорі між Нафтогазом і Газпромом за контрактами на період 2009-2019 років. Рішення Стокгольмського арбітражу очікується в грудні 2017 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X