Кабмін схвалив концепцію космічної програми України на п’ять років

13 січня 2021, 17:46

Орієнтовний обсяг фінансування для виконання Загальнодержавної цільової науково-технічної програми України на найближчі п’ять років становить приблизно 30 млрд грн.

Кабінет міністрів на засіданні 13 січня схвалив концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної програми України на 2021 - 2025 роки, передає Укрінформ.

Згідно з текстом пояснювальної записки, концепція визначає ключові проблеми науково-технічного розвитку космічної діяльності та шляхи їх вирішення та очікувані результати.

Відео дня

Концепція пропонує розв'язати проблеми, які виникають у вітчизняній космічній галузі шляхом:

  • впровадження сучасного механізму державного регулювання та саморегулювання;
  • створення і забезпечення розвитку внутрішнього ринку космічних технологій, інформації і послуг;
  • впровадження передових космічних технологій в цивільний сектор і цивільних технологій у космічну індустрію.

Також концепція визначає ряд способів реалізації державних інтересів у космічній сфері, зазначає агентство.

Тому пропонується здійснювати повномасштабне співробітництво з приватним сектором економіки і стимулювати і розширювати міжнародне співробітництво. Зокрема, мова йде про спільні проекти і розробки в рамках програми Європейського Союзу Горизонт-Європа, співпраці з Європейським космічним агентством, NASA і іншими провідними космічними агентствами.

Планується, що в рамках реалізації програми українці отримають доступ до найсучасніших інформаційних технологій, зокрема до систем дистанційного зондування Землі і систем координатно-часового навігаційного забезпечення.

Також очікується, що внаслідок використання космічної інформації виросте нацбезпека у військовій, політичній, економічній, соціальній, екологічній, науково-технологічній та інформаційній сферах.

У записці зазначається, що реалізація програми дозволить забезпечити стабільними замовленнями працівників космічної промисловості і сприяти створенню 2000 нових високотехнологічних робочих місць.

Орієнтовний обсяг фінансування для виконання програми складає приблизно 30 млрд гривень, в тому числі з державного бюджету приблизно 15 млрд гривень.

Нагадаємо, що в листопаді 2020 року колишній глава Держкосмосу звинуватив Міністерство стратегічної промисловості в саботажі реформ.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X