Кабмін запропонував обмежити зарплати та премії в Нафтогазі

16 січня 2019, 12:47

Кабінет міністрів ініціює внесення наглядовою радою національної акціонерної компанії Нафтогаз України нового контракту з керівництвом компанії з обмеженням зарплат і премій.

Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду, передають Українські Новини.

Чинний контракт закінчується 22 березня.

"Я вважаю - і не тільки я - що контракт, який діяв 5 років, містить умови, які на сьогоднішній день є неприйнятними. Йдеться про умови оплати праці та різні винагороди, які отримує правління Нафтогазу", - сказав він.

Відео дня

Гройсман зазначив, що в уряді виникає юридична можливість переглянути умови контракту з правлінням при складанні нового контракту.

За словами прем'єр-міністра, зарплата керівництва компанії має бути ринковою, але не захмарною, а премії повинні повністю залежати від успіхів Нафтогазу, зокрема, від виконання планів зі збільшення видобутку газу і від результатів інтеграції української газотранспортної системи в європейську.

"Ми сьогодні звернемося до незалежної наглядової ради Нафтогазу для того, щоб вони запропонували розглянути новий контракт з менеджментом на нових умовах, які передбачатимуть нормальні ринкові зарплати і винагороди за конкретні успіхи", - сказав Гройсман.

У травні 2018 року наглядова рада Нафтогазу прийняла рішення про виділення премії для керівництва в розмірі $ 4,63 млрд.

Перша частина премій на суму $20,7 млн (541 млн гривень) мала бути виплачена в травні.

Ця сума відповідає 1% від обсягу виграшу, вже визнаного у фінансовій звітності Нафтогазу за 2017 рік.

Решта премії виплачуватиметься протягом трьох років виключно за умови успішного стягнення з Газпрому залишку виграшу ($2,6 млрд).

Міністр соціальної політики Андрій Рева розкритикував премії Нафтогазу

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X