Кабмін закликав НКРЕКП змінити "необґрунтовані" стимулюючі тарифи для обленерго

24 січня 2018, 20:41

Кабінет міністрів України закликає Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) переглянути вступили в силу нові параметри стимулюючого регулювання (RAB-регулювання) для обленерго.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

"Уряд не підтримує запровадження RAB-тарифів в тому вигляді, як це зроблено НКРЕКП", - підкреслюють в Кабміні.

Як наголошується, уряд неодноразово озвучував публічно свою позицію. При цьому Кабмін підтримує саму ідею введення стимулюючого регулювання.

Відео дня

На думку Кабміну, встановлені НКРЕКП однакові показники прибутковості і для старої і для нової бази активів - 12,5%, "приведуть до необгрунтованого зростання тарифів для промисловості".

Уряд закликає НКРЕКП "переглянути своє рішення і зробити RAB-тарифи в Україні зваженими".

RAB-регулювання - широко застосовувана в європейських країнах система довгострокового тарифоутворення, основною метою якої є залучення інвестицій в розвиток і модернізацію електромереж, тоді як на сьогодні тарифи для компаній електроенергетичного сектора розраховуються за принципом "витрати плюс".

Постанова НКРЕКП набула чинності 10 січня. Тепер регулятор зможе встановлювати нові RAB-тарифи для обленерго з 1 квітня 2018 року.

Фактично це означає, що обленерго, для яких буде введено RAB-регулювання, зможуть додатково отримувати 12,5% дохідності на старі активи, які у них є, і на нові активи (все те, що вони побудують після введення нового регулювання).

Попередньою версією постанови передбачалося встановити 14,7% дохідності на нову базу і 5% - на стару базу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X