Кабмін задумався про нове продовження "низьких" цін на газ для населення - ЗМІ

28 серпня 2018, 15:27

Кабінет міністрів розглядає варіант ще на місяць, до 1 жовтня, продовжити дію постанови №187, якою встановлюється діюча ціна газу для населення.

Про це з посиланням на джерело повідомляє інформагентство Українські новини.

"Дія постанови буде продовжено ще на місяць - до 1 жовтня", - сказав співрозмовник.

Напередодні міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що рішення про підвищення цін на газ поки немає, і переговори з МВФ тривають за участю безпосередньо представників Міністерства фінансів і Нафтогазу України.

Відео дня

За його словами, якщо в найближчі дні не вдасться знайти компромісний варіант, то термін дії нинішньої ціни на газ для населення, ймовірно, буде продовжений. У разі підвищення, воно перевищить 50%.

Нагадаємо, що Україна знаходиться в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, в зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий запонований Україні варіанті компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

26 липня Кабмін в черговий раз відклав підвищення цін на газ для населення.

Позиція МВФ є досить жорсткою, оскільки уряд України в 2017 році прийняв рішення про підвищення газових цін, що дозволило отримати черговий транш кредиту МВФ. Однак згодом Кабмін в односторонньому порядку відмовився від виконання цього зобов'язання.

Показати ще новини
Радіо NV
X