Кабмін змінив положення про спецзобов’язання на ринку електричної енергії

14 серпня 2019, 13:25

Кабмін на засіданні 14 серпня ухвалив рішення про внесення змін до положення про покладання спеціальних зобов’язань на суб'єктів ринку електроенергії.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив в ході засідання, що це рішення уряду "надасть можливість великим споживачам електричної енергії, зокрема металургам, феросплавщикам і іншим, суттєво знизити ту ціну, яку вони мають сьогодні".

Відео дня

Представник президента в Кабміні Андрій Герус заявив, що рішення було внесено "з голосу в останню секунду".

"У НКРЕКП мені повідомили, що вони категорично проти такої версії ПСО, тому що нам потрібно думати не тільки про великі підприємства, але і про середні і про водоканали", - зазначив він.

За його словами, "знову на державні компанії покладаються певні обмеження по цінах, а приватні компанії, як завжди, ніякої в цьому не беруть участі". Герус попросив відкласти прийняття рішення на тиждень, щоб можна було докладніше з ним ознайомитися.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що якщо буде потрібно, на наступному засіданні Кабміну в сьогоднішнє рішення внесуть зміни: "Ми сьогодні рішення це приймаємо. Я вимагаю від Міністерства енергетики, від НКРЕКП прийняти всі необхідні нормативно-правові акти в межах своїх повноважень, щоб знизити ціну електричної енергії для підприємців в країні. Це не тільки я вимагаю. Це вимагає ще й президент України. До наступної середи, будь ласка, проводьте наради, формуйте проект акта. Якщо треба якісь зміни зробити в наступну середу, будь ласка, ми це зробимо. Але якщо ми сьогодні нічого не зробимо, все буде так, як було. Всі будуть платити по факту. Це ще півмісяця у них буде оплата по факту вище на 25%. Ось чому оперативне приймається рішення".

В ході засідання між Насаликом та Герусом виникла дискусія. Міністр заявив, що тариф теплових електростанцій після введення нової моделі ринку електроенергії не збільшився, а зменшився.

"Істотне зростання тарифу відбувся в державних структурах - НАК Енергоатом (більше 30%) і в Укргідроенерго (більше 35%)", - сказав Насалик.

Міністр назвав такою, що не відповідає дійсності, заяву Укренерго, що вартість електроенергії в Україні на 20% вище, ніж в європейських країнах". За його словами, ціни практично не підвищилися.

"Оптова ринкова ціна, яка працювала до введення ринку електричної енергії, становила 1,62 грн. Зараз на ринку на добу наперед вона становить 1,64 копійки", - зазначив Насалик.

Герус у відповідь заявив, що тариф теплової генерації істотно виріс.

"У червні тариф теплової генерації склав 1,44 грн, а в липні-серпні - майже 1,70 грн. Підвищився він чи знизився - це математика третього класу", - заявив представник президента в Кабміні.

За його словами, бізнес скаржиться, що вартість електроенергії зросла більш ніж на 20%.

"Це найбільший ріст ціни електроенергії за останні 25 років, тому, звичайно, таку реформу ринку навряд чи можна вважати успішною, хоча деякі енергетичні монополії стали заробляти на цьому більше", - заявив Герус.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як повідомлялося, 1 липня в Україні була запущена нова модель ринку електроенергії.

Герус заявляв, що в липні ціни на е/е для бізнесу зросли на 25%. За його словами, розробляється механізм зниження цін на 10% з поточного рівня.

Показати ще новини
Радіо NV
X