Кабмін вирішив замінити податок на прибуток

4 жовтня 2017, 16:36
Кабінет Міністрів схвалив законопроект про заміну податку на прибуток аналогом податку на виведений капітал

Про це йдеться у відповідному рішенні Кабміну, передають Українські Новини.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що в уряді є розуміння і підтримка цього рішення, Кабмін попередньо схвалив законопроект і вирішив направити його для розгляду в Національній раді реформ, де провести обговорення і вирішити, з якого року його ввести.

Відео дня

Прем'єр підкреслив, що потрібен зважений підхід в прийнятті такого рішення, так як, за підрахунками експертів, в разі його введення з 2018 року, він може привести до зниження доходів до державного бюджету на 40 млрд грн.

Міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що Мінфін бачить можливості компенсувати можливі втрати від введення такого рішення за рахунок зниження податків.


Головна мета законопроекту - ввести оподаткування прибутку підприємств, розподіленого в формі дивідендів або прирівняних до них платежів і відмовитися від податку з доходів нерезидентів.

Відзначається, що введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток стане стимулом для бізнесу реінвестувати кошти в виробництво і розвиток, а також спростить правила оподаткування і процедуру адміністрування і поліпшить інвестиційний клімат в країні.


Мінфін повідомляє, що реалізація норм законопроекту в 2018 році призведе до втрат державного бюджету в сумі 26,0 млрд грн і місцевих бюджетів - 5,4 млрд грн.

У свою чергу Міністерство фінансів підтримує введення податку на виведений капітал, якщо державний бюджет залишиться збалансованим, проте можливі шляхи компенсації бюджетних втрат - це значне підвищення ставок податків або скорочення витрат.

З цієї причини Мінфін виступає категорично проти підвищення ставок податків і вважає єдиним шляхом для пошуку компенсаторів скорочення державних витрат і більш ефективне використання бюджетних коштів.

Уряд прийняв рішення відправити проект закону на розгляд Національної ради реформ, щоб знайти оптимальне рішення щодо того, які саме витрати будуть скорочуватися.

Нагадаємо, в червні Мінфін оголосив про плани ввести податок на виведений капітал замість податку на прибуток.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X