Кабмін вирішив прискорити зняття мораторію на продаж сільгоспземлі

2 листопада 2018, 17:22

Мінагрополітики доручено до кінця року представити законопроект Про обіг земель сільськогосподарського призначення, який необхідний для скасування мораторію на продаж землі, на розгляд Кабінету міністрів.

Про це йдеться у листі за підписом заступника державного секретаря Кабміну Сергія Кушніра, який був направлений в Госгеокадастр і МінАПК, пише Економічна Правда.

Відзначається, що Мінагрополітики, Госгеокадастр разом з іншими зацікавленими міністерствами зобов'язані були розробити і подати законопроект у липні 2018 року.

Відео дня

Однак даний законопроект на розгляд Кабінету міністрів не надходив.

"Просимо Мінагрополітики подати в установленому порядку проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення на розгляд Кабінету міністрів", - йдеться у листі.

Земельна реформа внесена в план пріоритетних дій уряду на 2018 рік.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, було введено ще у 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

На початку травня 2018 року глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен заявляла, що ціни на сільськогосподарську землю в Україні виростуть втричі після того, як знімуть мораторій на її продаж. Пізніше Світовий банк оцінив втрати від мораторію на продаж землі.

Європейський суд з прав людини визнав мораторій порушенням прав людини.

У червні два десятка організацій об'єдналися в Коаліцію за скасування мораторію, підписавши відповідний меморандум.

У вересні, депутати Верховної Ради звернулися до Конституційного суду з новим поданням щодо скасування мораторію на продаж.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X