Кабмін ухвалив законопроект про пенсійну реформу

17 травня 2017, 13:50
Кабінет Міністрів України схвалив законопроект про пенсійну реформу

Відповідне рішення прийнято в ході засідання уряду в середу, передають Українські новини.

В ході презентації законопроекту прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію буде підвищено до 25 років.

Відео дня

Він висловив сподівання, що пенсійна реформа буде прийнята Верховною Радою до літніх канікул і набуде чинності 1 жовтня поточного року.

Законопроект буде направлений в Національну раду реформ, після чого його планується внести в Раду.

Прем'єр оцінив необхідну суму для підвищення пенсій у 30,7 млрд гривень в 2018 році.

За його словами, з 1 січня 2019 року для шахтарів буде впроваджено фактично другий рівень накопичувальної системи.

Молодим шахтарям до 35 років буде відкрито персональний рахунок в Пенсійному фонді.

На цей персональний рахунок будуть нараховуватися пенсійні внески, а потім з цього рахунку шахтарі будуть безпосередньо отримувати пенсію.

Нагадаємо, що в квітні постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше заявив, що проведення пенсійної та земельної реформ, а також приватизації є перевіркою для уряду Гройсмана.

11 березня 2015 року МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом 17,5 млрд доларів строком на 4 роки.

Меморандум між Україною і МВФ передбачає, що для створення стабільної основи системи пенсійного забезпечення Верховна Рада повинна до кінця квітня 2017 прийняти комплексну пенсійну реформу, яка вступить в силу з 1 січня 2018 року.

Пенсійна реформа повинна мати такі характеристики:

- новий набір варіантів виходу на пенсію з більш широким, ніж існуючий діапазоном пенсійного віку, що передбачає значну можливість вибору, в залежності від загального трудового стажу, а також з пенсійними виплатами, які заохочують громадян до продовження трудової діяльності і більш пізнього виходу на пенсію;

- економія витрат у розмірі не менше 3% ВВП у довгостроковій перспективі (порівняно з рівнем витрат у 2016 році), в тому числі за рахунок збільшення ефективного трудового стажу для виходу на пенсію;

- гарантії того, що українці будуть отримувати пенсії, які є співвідносними зі сплаченими ними внесками та адекватними в реальному вимірі.

Показати ще новини
Радіо NV
X