Кабмін ухвалив законопроект про пенсійну реформу
Відповідне рішення прийнято в ході засідання уряду в середу, передають Українські новини.
В ході презентації законопроекту прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію буде підвищено до 25 років.
Він висловив сподівання, що пенсійна реформа буде прийнята Верховною Радою до літніх канікул і набуде чинності 1 жовтня поточного року.
- Читайте також: Пенсійний стаж в Україні хочуть підвищити на 10 років
Законопроект буде направлений в Національну раду реформ, після чого його планується внести в Раду.
Прем'єр оцінив необхідну суму для підвищення пенсій у 30,7 млрд гривень в 2018 році.
За його словами, з 1 січня 2019 року для шахтарів буде впроваджено фактично другий рівень накопичувальної системи.
Молодим шахтарям до 35 років буде відкрито персональний рахунок в Пенсійному фонді.
На цей персональний рахунок будуть нараховуватися пенсійні внески, а потім з цього рахунку шахтарі будуть безпосередньо отримувати пенсію.
- Читайте також: Гройсман повідомив умову своєї відставки
Нагадаємо, що в квітні постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше заявив, що проведення пенсійної та земельної реформ, а також приватизації є перевіркою для уряду Гройсмана.
11 березня 2015 року МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом 17,5 млрд доларів строком на 4 роки.
Меморандум між Україною і МВФ передбачає, що для створення стабільної основи системи пенсійного забезпечення Верховна Рада повинна до кінця квітня 2017 прийняти комплексну пенсійну реформу, яка вступить в силу з 1 січня 2018 року.
Пенсійна реформа повинна мати такі характеристики:
- новий набір варіантів виходу на пенсію з більш широким, ніж існуючий діапазоном пенсійного віку, що передбачає значну можливість вибору, в залежності від загального трудового стажу, а також з пенсійними виплатами, які заохочують громадян до продовження трудової діяльності і більш пізнього виходу на пенсію;
- економія витрат у розмірі не менше 3% ВВП у довгостроковій перспективі (порівняно з рівнем витрат у 2016 році), в тому числі за рахунок збільшення ефективного трудового стажу для виходу на пенсію;
- гарантії того, що українці будуть отримувати пенсії, які є співвідносними зі сплаченими ними внесками та адекватними в реальному вимірі.