Кабмін схвалив зміни у відборі керівників найбільших держкомпаній

22 березня 2018, 09:21

Кабінет міністрів України в середу, 21 березня, схвалив постанову, яка вводить нову процедуру відбору керівництва і наглядової ради найбільших державних компаній.

Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Так, номінаційний комітет з відбору керівників і членів наглядових рад буде скорочений з 18 осіб до 8.

Кандидатури для нього буде підбирати спеціально створена комісія, а не міністерства і відомства, як раніше.

Відео дня

Як повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, документ ще буде доопрацьовано з урахуванням пропозицій секретаріату Кабміну і Міністерства фінансів.

Перший віце-прем'єр - глава Мінекономрозвитку Степан Кубів уточнив, що замість дев'яти міністрів до нового складу комітету з призначень будуть входити тільки чотири представники уряду: міністр Кабміну, перший заступник міністра фінансів і перший заступник міністра економічного розвитку.

Четвертим стане керівник або заступник керівника органу управління відповідного державного підприємства. Крім того, замість дев'яти до складу комітету увійдуть чотири незалежних недержавних експерти з правом дорадчого голосу.

Замість відбіркових комісій при кожному органі управління утворюється єдина комісія з відбору, до якої увійдуть два представники секретаріату Кабміну, представник Мін'юсту, представник органу управління та експерт з підбору персоналу.

Комісія з відбору представлятиме на розгляд номінаційного комітету документи найкращих на її думку претендентів - від трьох до п'яти кандидатів.

Передбачається, що така процедура відбору пошириться також на керівництво держбанків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X