Кабмін пропонує скасувати заборону на експорт лісу

24 березня 2016, 19:23
Уряд України запропонував Верховній Раді скасувати мораторій на експорт деревини і ввести її продаж через аукціони

Відповідний урядовий законопроект №4286 зареєстрований в Раді 22 березня.

Кабмін пропонує скасувати прийнятий в минулому році 10-річний мораторій на експорт необробленої деревини, бо він "суперечить зобов'язанням України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також умов надання Україні міжнародної макрофінансової допомоги".

Відео дня

Разом з відміною мораторію в проекті закону уряд пропонує прийняти заходи для боротьби з тіньовим обігом деревини шляхом введення продажу на аукціонах необроблених лісоматеріалів підприємствами-постійними лісокористувачами.

При цьому спочатку деревина на аукціонах буде пропонуватися компаніям-резидентам України, а потім непродані обсяги – компаніям-нерезидентам. При цьому уряд також пропонує встановити обов'язковість ведення електронного обліку деревини всіма постійними лісокористувачами з метою проведення моніторингу рубок, врегулювання обліку і контролю використання деревини, охорони лісу та запровадження європейських стандартів.

Нагадаємо, весною 2015 року Верховна Рада ухвалила закон, яким на 10 років заборонила експорт лісу-"кругляка" (необробленої деревини). Заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) вводиться з 1 листопада 2015 року, а на сосну - з 1 січня 2017.

Показати ще новини
Радіо NV
X