Кабмін продовжив надзвичайний стан в енергетиці

16 березня 2017, 12:16
Кабінет Міністрів України ще на 1 місяць продовжив дію надзвичайного стану (надзвичайних заходів) на ринку електричної енергії, яке закінчується 18 березня

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду, передають Українські новини.

Надзвичайний стан на ринку електроенергії діє з 17 лютого і був введений у відповідь на повне припинення поставок антрацитного вугілля з неконтрольованої території Донецької і Луганської областей.

Відео дня

Для кінцевих споживачів електроенергії надзвичайний стан означає можливі (в разі необхідності) тимчасові відключення електроенергії (так звані "віялові відключення"), які центральний диспетчер енергосистеми має право застосовувати при дефіциті потужності в системі.

У комерційному плані надзвичайний стан означає, що енергосистема переходить в ручне управління, і цінові заявки в тепловій генерації не застосовуватимуться.

Надзвичайний стан розширює повноваження центрального диспетчера НЕК Укренерго, який отримав право в ручному режимі регулювати вироблення електроенергії кожної конкретної ТЕС.

Також буде знижена вимога так званого мінімального гарячого резерву теплової генерації з 1 000 МВт до 500 МВт (необхідний для швидкої компенсації потужності в разі аварійного відключення блоку АЕС).

Надзвичайний стан передбачає перехід блоків атомних електростанцій на роботу в режимі тижневого маневрування (часткове розвантаження буде здійснюватися в п'ятницю і відновлення повної потужності в понеділок).

Міненерго вважає, що надзвичайний стан дозволить заощадити від 300 до 350 тис. тонн антрацитового вугілля (для порівняння до введення надзвичайного стану добове споживання антрацитового вугілля на ТЕС становила близько 30 тис. тонн/добу).

Нагадаємо, що надзвичайний стан в енергетиці було затверджено Кабміном 15 лютого в ході позачергового засідання.

Подібні заходи були пов'язані з повною блокадою постачання вугілля-антрациту з окупованих територій Донбасу і, відповідно, перебоями постачання вугілля на теплові електростанції України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X