Кабмін прийняв новий план монетизації субсидій в Україні

8 листопада 2017, 14:22
Кабінет Міністрів України схвалив введення монетизації субсидій з 1 січня 2018 року

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну в середу, 8 листопада, передають Українські новини.

"Сьогодні ми приймаємо рішення про перехід на новий механізм розрахунків живими коштами за спожиті ресурси, а не нарахованими субсидіями в відповідно до соціальних стандартів", - заявив міністр фінансів Олександр Данилюк під час засідання уряду.

Відео дня

Згідно з пояснювальною запискою, постановою пропонується новий механізм виділення коштів субвенції з державного бюджету міським бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню для оплати енергоносіїв та житлово-комунальних послуг і скасування механізму клірингових розрахунків.

Постанова була прийнята після її доопрацювання Міністерством соціальної політики та Державної регуляторної службою.

Раніше заступник міністра фінансів Сергій Марченко заявив, що Міністерство фінансів України розробило план монетизації субсидій, який буде складатися з трьох етапів.

Так, перший етап буде включати монетизацію розрахунків по субсидіях на рівні підприємств - постачальників послуг. На другому етапі - підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств. На третьому етапі - монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

При цьому споживач, який отримує субсидію, буде платити повну суму, яка вказана у нього в платіжці за комунальні послуги.

На даний момент субсідіанти платять частину цієї суми, тому що вона автоматично зменшена на розмір субсидії.


У січні-вересні 2017 року обсяг призначених субсидій на оплату житлово-комунальних послуг збільшився на 22,7% - до 3,3 млрд грн в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.


З 1 травня 2017 року набула чинності оновлена програма житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

В кінці вересня Кабінет міністрів України змінив порядок розрахунку "опалювальної" субсидії.

Відзначимо, що в квітні поточного року Україна взяла на себе зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом до кінця серпня 2017 року монетизувати житлові субсидії і пільги для того, щоб приватні газові трейдери могли конкурувати з Нафтогазом України в поставках газу населенню.

Показати ще новини
Радіо NV
X