Кабмін приховав нові ціни на газ для населення

3 жовтня 2017, 11:02
Кабінет Міністрів України відстрочив дату публікації ціни газу для населення на невизначений термін

Про це йдеться в протокольному рішенні Кабміну від 26 вересня, передають Українські новини.

Дане рішення прийнято за пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Відео дня

Так, відстрочена на невизначений термін публікація ціни природного газу на рівні імпортного паритету на період з 1 жовтня 2017 року до 31 березня 2018 року.

Відстрочити оприлюднення ціни вирішено до узгодження нового механізму її визначення з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і Європейським енергетичним співтовариством.

Таким чином, з 1 жовтня в Україні для населення і підприємств теплокомуненерго продовжує діяти ціна газу, встановлена на рівні імпортного паритету з 1 квітня 2017 року у розмірі 4942 грн за 1 тис. куб. м.

Нагадаємо, що відповідно до методики визначення ціни газу за імпортним паритетом, встановленої постановою №187 від 22 березня 2017 року, з 1 жовтня 2017 року ціна газу для населення і ТКЕ повинна збільшитися на 17,6%.

Цей механізм був узгоджений з МВФ на початку поточного року.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступає категорично проти підвищення ціни на газ.

Кабмін продовжує переговори з МВФ з питання зміни методики визначення ціни у постанові №187 для недопущення її підвищення, однак представники МВФ уже заявили, що не погоджуються із запропонованими урядом варіантами змін документа.

При цьому, Міністерство економічного розвитку і торгівлі прогнозує зростання тарифів на комунальні послуги в Україні в 2018 році до 20%. В тому числі, тарифи на природний газ на 2018 рік передбачають зростання на 19%.

Нагадаємо, раніше Кабмін схвалив фінансовий план Національної акціонерної компанії Нафтогаз України на 2017 рік без врахування підвищення ціни на газ для населення.

При цьому, заступник голови Міжнародного валютного фонду (МВФ) Девід Ліптон заявив , що ціни на газ в Україні є дуже низькими в порівнянні з сусідніми країнами.

У свою чергу уряд не бачить підстав для підвищення ціни газу для населення, незважаючи на застереження МВФ.

Показати ще новини
Радіо NV
X