Кабмін повторно ввів спецмита на імпорт з РФ дизпалива і скрапленого газу після скасування судом попередньої постанови

18 серпня 2020, 10:27

Кабінет Міністрів України постановою від 17 серпня ще раз ввів спецмита на імпорт з Росії дизпаливо, скраплений газ і вугілля.

Документ від 17 серпня опубліковано на сайті уряду.

Зазначено, що постанова буде діяти до 31 грудня 2020 року або до моменту «скасування Російською Федерацією дискримінаційних та/або недружніх дій щодо України».

Відео дня

Згідно з документом, для важких дистилятів (газойлів), що імпортуються з Росії трубопровідним транспортом (під цю категорію підпадає російське дизпаливо) вводиться спецмито в розмірі 4%, для газів скраплених і вуглеводнів — 3%, для вугілля — 65% (крім антрацитового, бітумінозного, коксівного та іншого вугілля для використання в металургійній і коксохімічній промисловості, а також бітумінозного, коксівного та іншого вугілля з виходом летких речовин в перерахунку на суху безмінеральну основу до 35% включно для використання у виробництві електричної і теплової енергії).

Нагадаємо, що постановою № 624 від 17 липня 2019 року Кабмін України ввів з 1 серпня 2019 року спецмито в розмірі 3,75% на дизельне паливо, яке постачається трубопровідним транспортом. З 1 жовтня 2019 року воно збільшилася до 4%. Мито на постачання скрапленого вуглеводневого газу (СВГ) з 1 серпня склало 1,75%, з 1 жовтня — 3%.

ТОВ Анвітрейд Плюс, ТОВ Белойл Комодіті і ТОВ Мартін Трейд звернулися до суду. Шостий апеляційний адміністративний суд 4 серпня відхилив скаргу Кабміну на рішення Окружного адміністративного суду від 3 червня, який визнав протиправною постанову N624 від 17 липня 2019 року про введення спецмита.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X