Кабмін почав підготовку до отримання нового траншу МВФ

23 серпня 2018, 12:10

Кабінет міністрів України уповноважив виконувача обов'язків міністра фінансів Оксану Маркарову на підписання неперекладних, безвідсоткових векселів у національній валюті на користь Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Відповідне розпорядження №565-р від 22 серпня 2018 оприлюднено на сайті уряду.

Документ передбачає випуск цінних паперів на суму залучених коштів за програмами stand-by і Механізм розширеного фінансування (EFF).

Відео дня

Векселі будуть зберігатися в депозитарії Національного банку України.

Як відомо, місія МВФ щодо четвертого перегляду програми EFF прибуде в Україну 6 вересня.


Україна і МВФ в березні 2015 року підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування відновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Наступний транш від МВФ становитиме близько $1,9 млрд.

Україна знаходиться у складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий пропонований Україні варіант компромісу в переговорах із МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

26 липня Кабмін вкотре відклав підвищення цін на газ для населення.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд України в 2017 році прийняв рішення про підвищення газових цін, що дозволило отримати черговий транш кредиту МВФ. Однак згодом Кабмін в односторонньому порядку відмовився від виконання цього зобов'язання.

Водночас 7 червня Верховна Рада прийняла закон про Вищий антикорупційний суд. Пізніше, 12 липня Рада внесла зміни в закон Про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду всіх підслідних йому справ з дня початку його роботи, що було важливою вимогою Фонду.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X