Кабмін підняв суми витрат держорганів на автомобілі

4 квітня 2018, 12:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кабінет міністрів України підвищив граничні суми витрат державних установ і держорганів на автомобілі, меблі, комп'ютери та інше обладнання.

Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 4 квітня, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Проект Кабінету міністрів 4.7 прийняти, доручив Мінфіну разом із зацікавленими органами додатково обробити питання щодо ефективного використання державних коштів органами, установами та організаціями, які утримуються за рахунок коштів бюджету. Про результати поінформувати Кабінет міністрів", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні.

Відео дня

Зокрема, в супровідних документах до проекту постанови, якими володіє агентство, вказується, що граничні витрати на придбання легкових автомобілів для членів Кабміну, глави Адміністрації президента підвищуються з 0,5 млн грн до 1,2 млн грн.

Таку ж граничну суму проект постанови встановлює і для придбання автомобілів для секретаря РНБО, глав Нацради з питань телебачення і радіомовлення, Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, а також Конституційного суду, Генерального прокурора, директора НАБУ і глав низки інших органів.

Граничні суми на придбання автомобілів для обслуговування посадових осіб АП, апарату Верховної Ради і секретаріату Кабміну підвищуються з 0,25 млн грн - до 0,9 млн грн.

Граничні суми придбання автомобілів для керівників інших органів, бюджетних установ і організацій, суддів - до 0,6 млн грн.

Також постанова підвищує граничні витрати на теле- і радіоапаратуру, відеотехніку для службових кабінетів з 5 тис. грн до 25 тис. грн.

Водночас в експертному висновку до проекту постанови, яким володіє агентство, вказується, що реалізація таких положень може вплинути на зростання витрат на утримання органів держвлади, що не відповідає рекомендаціям МВФ.

"Відповідно до оцінки МВФ сучасного стану та перспектив економічного розвитку України суттєві ризики полягають у дуже швидкому збільшенні поточних витрат, темпи якого перевищують номінальне зростання економіки, тому Україні рекомендовано забезпечити контроль поточних витрат", - наголошується в документі.

Нагадаємо, що граничні суми витрат на автомобілі, комп'ютери, меблі та інше обладнання для держорганів і держустанов встановлені урядовим розпорядженням, прийнятим в 2001 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X