Кабмін залишить у держвласності тільки 300 компаній. Список заборонених до продажу підприємств не затвердили
З ініціативи міністра економіки Ігоря Петрашко уряд вирішив перенести розгляд законопроекту з переліком заборонених до продажу держкомпаній.
Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 12 серпня, переніс розгляд законопроєкту з переліком заборонених до продажу держкомпаній, передає Інтерфакс-Україна.
Як повідомляє агентство, рішення було прийнято з ініціативи міністра розвитку економіки Ігоря Петрашко.
«Ми зараз на остаточному етапі розробки законопроєкту, в якому буде визначений перелік об'єктів, які повинні залишатися під контролем держави. Наша стратегія — залишити, приблизно, 300 підприємств з більш ніж 3 тис. Під контролем держави», — сказав в ході засідання прем'єр-міністр Шмигаль.
Прем'єр додав, що до підприємств, які повинні залишитися в управлінні держави відносяться відповідають за національну безпеку, енергетику, підприємства пов’язані з соціально-важливими процесами в суспільстві і природні монополії.
Нагадаємо, що за словами голови Фонду держмайна Дмитра Сенниченко, уряд протягом шести місяців не може подати до Верховної Ради список підприємств, які Кабмін вважає за необхідне внести в список заборонених до приватизації.
При цьому, згідно з текстом законопроекту, розміщеному на урядовому порталі, Кабмін допускає приватизацію до 50% акцій Нафтогазу, Укрзалізниці та Укрпошти.
Рада скасувала список заборонених до приватизації державних підприємств в 2019 році. У законі зазначалося, що Кабмін протягом трьох місяців після набрання документом чинності повинен розробити і подати на розгляд парламенту перелік стратегічних підприємств, де держава не може продати контрольний пакет акцій. Уряд Олексія Гончарука зареєструвало відповідний законопроект, але він був відкликаний у зв’язку зі зміною Кабміну.