Кабмін назвав загрози закону про автомобілі на єврономерах

19 липня 2018, 11:41

Кабінет міністрів України підтримав проект закону, покликаний знизити акцизи на розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. Однак уряд зазначає, що через його прийняття держбюджет щорічно втрачатиме 2 млрд грн.

Про це йдеться у висновку Кабміну до відповідного проекту закону №8487, який має в своєму розпорядженні ЕП.

"Запропоноване зниження ставок акцизного податку на легкові транспортні засоби може призвести до зменшення надходжень до бюджету на 2 млрд гривень щороку", - наголошується у документі.

Відео дня

При цьому до законопроекту не подані пропозиції щодо фінансового забезпечення або покриття можливих втрат бюджету, що не узгоджується зі статтею 27 Бюджетного кодексу України, зазначають в Кабміні.

Разом з тим, зазначають урядовці, запровадження запропонованих ставок акцизного податку, зокрема на вживані легкові авто віком понад 10 років, може стати суттєвою перешкодою для нарощування обсягу виробництва вітчизняних легкових транспортних засобів.

"Крім того, реалізація законодавчої ініціативи може призвести до збільшення обсягів ввезення в Україну та легалізації вже ввезених вживаних транспортних засобів, переважно тих, що були в користуванні близько 10 років", - повідомляється у висновку.

Раніше в Державній фіскальної службі заявили, що в Україні 58 тис. автомобілів з європейською реєстрацією знаходяться з порушенням термінів перебування.

Нагадаємо, що з 11 липня в центрі Києва біля будівлі Верховної Ради та Будинку уряду проходить мітинг з вимогою доступного розмитнення імпортних автомобілів. Зокрема, протестувальники вимагають скасування урядової постанови від 20 червня. Цією постановою Кабінет міністрів у межах експерименту для підвищення митних надходжень розширив повноваження поліцейських з контролю над митниками і дозволив поліцейським цілодобово перебувати в зонах митного контролю в пунктах пропуску через держкордон.

13 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроекти про зниження акцизного податку з автомобілів (№8487) та про посилення контролю над переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах (№8488), розроблені Комітетом Верховної Ради з питань податкової політики для врегулювання ситуації із засиллям автомобілів на єврономерах.

Відповідно до запропонованих змін, базові ставки акцизного податку будуть такими: €50 - для автомобілів з бензиновим двигуном, €75 - з дизельним. При цьому розмір акцизу буде дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку.

Коефіцієнт двигуна пропонується розраховувати за такою формулою: об'єм двигуна розділити на 1000. Коефіцієнт віку - кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва автомобілів, до року визначення ставки податку.

Законопроект №8488 пропонує встановити штрафи за порушення терміну перебування автомобілів на закордонних номерах в режимі транзиту. Крім нині діючого штрафу в розмірі 8,5 тис. грн за порушення терміну більш ніж на десять діб, пропонується ввести санкцію за порушення терміну від 20 до 30 діб - 85 тис. грн, більш ніж 30 діб (а також втрату або разукомплектация транспортного засобу) - 170 тис. грн або конфіскацію авто за рішенням суду.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X