Кабмін створив два держпідприємства для роботи в новій моделі оптового ринку електроенергії

18 квітня 2019, 09:45

17 квітня Кабінет міністрів створив на базі Енергоринку два держпідприємства - Оператор ринку і Гарантований покупець, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з постановою уряду, вони створені на базі однойменних філій Енергоринку. Держпідприємства забезпечать роботу нової моделі оптового ринку електроенергії.

Передбачається, що ДП Оператор ринку пізніше перетворять в акціонерне товариство. 100% акцій буде знаходитися у власності держави без можливості приватизації або відчуження іншим способом.

Відео дня

Міністерство енергетики та вугільної промисловості має розробити і подати уряду проекти статутів нових підприємств.

Нагадаємо, в липні цього року в Україні буде запущена нова модель оптового ринку е/е на виконання закону "Про ринок електроенергії". Передбачається перехід від роботи за моделлю "єдиного покупця" до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками, введення балансуючого ринку, ринку "на добу вперед" і внутрішньодобового ринку.

Оператор ринку буде відповідати за сегменти ринку "на добу вперед" і внутрішньодобового ринку, а гарантований покупець буде викуповувати електроенергію в об'єктів відновлюваних джерел енергії за гарантованими державою цінами і забезпечувати її реалізацію.

Показати ще новини
Радіо NV
X