Кабмін має намір перенести запровадження накопичувальної пенсії

14 листопада 2018, 13:57

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді відкласти введення накопичувального рівня пенсійної системи з 1 січня 2019 року на 2020 рік.

Відповідний законопроект затверджено під час засідання уряду в середу, передають Українські Новини.

Згідно з документом, перерахування страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування запроваджується з 1 січня 2020 року замість 1 січня 2019 року.

Відео дня

Учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування є особи, які за станом на 1 січня 2020 року будуть підлягати загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до цього закону, що діє.

Застраховані особи, яким на 1 січня 2020 року (раніше 2019 року) залишиться менше 10 років до досягнення пенсійного віку, матимуть право прийняти рішення не сплачувати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування.

Особи, які досягли пенсійного віку, не можуть бути платниками страхових внесків до Накопичувального фонду.

Крім того, Кабінету Міністрів доручено до 1 липня 2019 року (раніше до 1 липня 2018 року) забезпечити створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування.

Встановлено, що первинна чиста вартість одиниці пенсійних активів на дату спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду дорівнює 1 грн.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року Україна набув чинності закон про пенсійну реформу.

Він передбачає введення з 1 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов'язкового пенсійного страхування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X