Кабмін хоче ввести електронні накладні на алкоголь

7 червня 2017, 13:37
Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді ввести електронні акцизні накладні на алкогольну продукцію

Відповідний законопроект був схвалений сьогодні в ході засідання Кабінету міністрів, повідомляють Українські новини.

"Пропонується запровадити електронні акцизні накладні, які будуть реєструватися в єдиному реєстрі ДФС. Також виробникам буде дозволено відвантажувати товар у кількості, що не перевищує кількість отриманих акцизних марок, а підприємствам оптової торгівлі - не перевищує кількість отриманого товару від постачальника", - пояснив міністр фінансів Олександр Данилюк. Він також додав, що нова система буде адмініструватися Державної фіскальною службою.

Відео дня

За словами Данилюка, вже були проведені зустрічі з представниками бізнесу, і щоб уникнути надмірного навантаження на них передбачається тестовий режим цих нововведень на 180 днів з моменту роботи системи.

"Це дозволить всім звикнути до системи, і якщо будуть якісь порушення, то штрафні санкції протягом цього періоду не застосовуються", - зазначив міністр. Впровадження системи буде відбуватися тільки за рахунок державних коштів.

За оцінками Мінфіну, близько 39% ринку алкогольної продукції перебуває в тіні.

Нова система, за словами Данилюка, повинна дозволити контролювати оборот продукції в оптовому і роздрібному сегментах: від виробника алкоголю до кінцевого споживача.

Раніше на одному із засідань Кабміну прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав членів уряду прискорити запровадження електронної акцизної марки.

Показати ще новини
Радіо NV
X